F1.sk F1.sk

Kvjat: Túto sezónu si budem dlho pamätať
zdroj: Scuderia Toro Rosso

Kvjat: Túto sezónu si budem dlho pamätať

"No keď sa poobhliadnem, tak za mnou stálo mnoho ľudí, ktorým som veľmi vďačný. Je skvelé vedieť, kto je na mojej strane," povedal Daniil Kvjat.

Daniil Kvjat za sebou nemá dobrý ročník. V jeho úvode síce vybojoval čínske pódium, no potom v Rusku dvakrát storpédoval Sebastiana Vettela a predstaviteľom Red Bullu akosi došla trpezlivosť. Degradovali ho do Scuderie Toro Rosso a na jeho miesto nominovali Maxa Verstappena. Napokon sa to ukázalo ako správny krok, ibaže Kvjata to dalo psychicky až príliš dole.

"Túto sezónu si budem dlho pamätať, aj keď si ju pamätať vôbec nechcem," povedal Kvjat v rozhovore pre Autosport. "Bola to sezóna, ktorá bola len o prežití. Pre jazdca to vôbec nie je príjemný pocit. Trvala veľmi dlho. Svoj šport milujem, takže keď sezóna trvá nekonečne dlho, musí byť fakt ťažká. Avšak veľa som sa o sebe naučil a okolo mňa bolo množstvo skvelých ľudí. Priniesli sme nových inžinierov, ktorí boli ku mne skvelí a veľmi ma podporovali."

Kvjatovi sa nedarilo a za celé pôsobenie v Toro Rosso získal len štyri body, pričom jeho kolega Carlos Sainz ich nazbieral 42. Z tohto pohľadu bol medzi dvojicou priepastný rozdiel. "Musel som prežiť veľký výkonnostný pokles. Vôbec som nerozumel tomu, čo sa vo všetkých smeroch deje, situácia sa zmenila. Z môjho pohľadu bolo ťažké vrátiť sa do stavu, že som s autom opäť musel bojovať. Bolo to pre mňa šokujúce."

"Čas lieči, ale vždy potrebujete prejsť obdobím, keď sa až príliš snažíte. Musíte sa krotiť, pretože najskôr sa hneváte na každého, na celý svet... Potom som mal pocit, že som ostal celkom sám, no keď sa poobhliadnem, tak za mnou stálo mnoho ľudí, ktorým som veľmi vďačný. Je skvelé vedieť, kto je na mojej strane. Aj v budúcom roku budem bojovať, pretože som na to dostal príležitosť. Napokon musíte byť vďační za každý deň, ktorý žijete," dodal Daniil Kvjat.

Najnovšie z kategórie: Toro Rosso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk