F1.sk F1.sk

Brundle: Mercedes musí mať dvoch najlepších jazdcov, ktorí sú práve dostupní
zdroj: Mercedes / Twitter

Brundle: Mercedes musí mať dvoch najlepších jazdcov, ktorí sú práve dostupní

Damon Hill: "Taký Fernando Alonso... s Lewisom už má svoju históriu a osobne si myslím, že aj toto jednoznačne hovorí v prospech uprednostnenia Bottasa či Wehrleina."

O tom, kto bude nástupcom Nica Rosberga v Mercedese, sa vedú nekonečné diskusie. Nuž a inak to nebude až do okamihu, ako sa kompetentným podarí nájsť vhodnú náhradu. Je zrejmé, že Pascal Wehrlein nie je prvou voľbou: ak by bol, už by ho tím potvrdil. Medzi favoritmi je pravdepodobne Valtteri Bottas a veľa sa hovorí o Fernandovi Alonsovi.

"Myslím si, že tím ako Mercedes musí mať dvoch najlepších jazdcov sveta, ktorí sú práve dostupní - a to isté platí o Red Bulle i o Ferrari," povedal bývalý pretekár Martin Brundle pre Sky Sports F1. "Ide o nezvyčajné okolnosti a potrebujú tam niekoho, kto v prípade nezvíťazenia Lewisa zaskočí, získa pódiá a nazbiera cenné majstrovské body..."

"Videli sme to na prípade Maxa Verstappena. Red Bull ho priniesol do tímu a dodalo im to energiu. Bol to majstrovský ťah. Nezabúdajme na tínedžerov a mladíkov, pretože práve toto je budúcnosť. Sú fit, sú silní a autá budú v budúcom roku fyzicky náročné. No ja by som chcel dvoch najlepších jazdcov, ku ktorým by som sa vedel dostať," dodal Brundle.

Niekoľko slov k téme pridal aj majster sveta z roku 1996 Damon Hill, ktorý pripomenul, že Mercedes má vo svojom kádri "Wehrleina a Bottasa". Celkom jednoznačne teda ráta s tým, že Valtteri Bottas by bol pre potreby tohto tímu dostupný.

Predsa len ho manažuje spoločnosť, v ktorej zohráva rolu aj športový šéf Mercedesu Toto Wolff a Williams by sa možno uspokojil s finančnou kompenzáciou, prípadne s Pascalom Wehrleinom. Vyzerá to však na pomerne jednoduché riešenie a keď sa k nemu Mercedes zatiaľ neuchýlil, pravdepodobne nechce ani Bottasa.

"Taký Fernando Alonso... s Lewisom už má svoju históriu a osobne si myslím, že aj toto jednoznačne hovorí v prospech uprednostnenia Bottasa či Wehrleina," dodal Damon Hill, podľa ktorého je to lepšia voľba ako lákanie jazdca z iného programu, napríklad Carlosa Sainza z Red Bullu.

Najnovšie z kategórie: Martin Brundle

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk