F1.sk F1.sk

Na Nicovo miesto sa nám už ponúkla polovica jazdcov, hovorí Niki Lauda
zdroj: Mercedes

Na Nicovo miesto sa nám už ponúkla polovica jazdcov, hovorí Niki Lauda

"Prišli sme o šampióna a najlepšieho jazdca roku 2016, takže nebude ľahké ho nahradiť. Všetci piloti určitých štandardov už majú zmluvu s iným tímom a podpísať mladého jazdca je veľký risk, pretože nevieme, ako silný bude."

Nico Rosberg získal svoj prvý majstrovský titul len minulý víkend, no v piatok šokoval motoristický svet oznámením, že svoju kariéru vo Formule 1 s okamžitou platnosťou končí. Keďže sa vďaka tomu uvoľnilo miesto v špičkovom tíme, rýchlosťou blesku sa začali šíriť klebety o možnom novom timovom kolegovi Lewisa Hamiltona. 

Prekvapené bolo aj vedenie Mercedesu, ktoré pôvodne malo situáciu v tíme pre sezónu 2018 vyriešenú a bez druhého pilota zostali v čase, keď je väčšina schopných jazdcov už upísaná niektorému z iných celkov. "Dozvedel som sa to len pár hodín pred verejným oznámením a povedal nám to cez telefón," priznáva Niki Lauda pre taliansky denník Gazzetta dello Sport

Naozaj zle som to zobral, pretože som to vôbec nečakal. Nikto v Mercedese si ani nepomyslel, že by mohol mať dosť. Najskôr som tomu veril a povedal som mu 'Nico, to čo si teraz povedal, robíš si z nás srandu? Je toto vtip?' No on odpovedal, že to myslí vážne. Naozaj neuveriteľné," krúti hlavou Viedenčan.

"Keď som ja osobne vyhral svoj prvý titul, okamžite som začal uvažovať nad tým, ako vyhrať druhý. U Nica to bolo inak a jeho rozhodnutie nás dezorientovalo a nebol isme na to pripravení... Všetci, ktorí prispeli k Nicovmu zisku titulu to zobrali veľmi zle," pokračuje trojnásobný majster sveta. 

Aj keď na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že Mercedes siahne po svojom juniorskom jazdcovi Pascalovi Wehrleinovi, ktorý v tejto sezóne pôsobil v Manore, podľa Laudu toto rozhodovanie nebude až také priamočiare. "Prišli sme o šampióna a najlepšieho jazdca roku 2016, takže nebude ľahké ho nahradiť. Všetci piloti určitých štandardov už majú zmluvu s iným tímom a podpísať mladého jazdca je veľký risk, pretože nevieme, ako silný bude. Úprimne sa nám však ozvala asi polovica štartového roštu," odhaľuje Niki Lauda

Najnovšie z kategórie: Lauda Niki

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk