F1.sk F1.sk

Felipe Nasr sa nevzdáva ani bez sponzora: Chcem tu byť aj o rok
zdroj: Sauber

Felipe Nasr sa nevzdáva ani bez sponzora: Chcem tu byť aj o rok

"Mojou prioritou je zostať aj naďalej v Sauberi, takže pracujeme hlavne na tom. Peniaze však stále hovoria hlasnejšie ako talent, no pracujeme na riešení a zisťujeme, čo ešte môžeme spraviť z našej strany. Pokiaľ stále mám energiu a chuť tu byť, skúsime úplne všetko."

V priebehu minulého týždňa vyšlo najavo, že zmluvu so Sauberom nepredĺži jeho kľúčový sponzor, brazílska spoločnosť Banco do Brasil, ktorá tímu v posledných dvoch rokoch prepožičala aj svoje farby. Keďže sa rozhodli Formulu 1 v rámci reštrukturalizácie marketingovej stratégie firmy opustiť úplne, bez sponzora a prakticky aj bez miesta pre ďalšiu sezónu zostáva aj ich chránenec Felipe Nasr.

Rodák z Brasilie však napriek všetkému verí, že sa mu podarí zabezpečiť si zmluvu so švajčiarskym tímom aj do ďalšej sezóny. "Nepomohlo mi to, to je pravda, no teraz už nič nezmením," povzdychol si Nasr pre Motorsport.com. "Musíme popracovať na nejakom riešení a všetci dobre vieme, že čas je vo Formule 1 kritickým faktorom."

"Mojou prioritou je zostať aj naďalej v Sauberi, ak to teda bude možné, takže pracujeme hlavne na tom. Teraz keď sa konečne skončila sezóna sa na to môžeme sústrediť.... Peniaze však stále hovoria hlasnejšie ako talent. Ako som povedal, pracujeme na riešení a zisťujeme, čo ešte môžeme spraviť z našej strany. Pokiaľ stále mám energiu a chuť tu byť, skúsime úplne všetko," odhaľuje 24-ročný pretekár.

Felipe Nasr na svojej domácej veľkej cene pred dvoma týždňami vybojoval deviate miesto, vďaka čomu sa Sauber posunul na desiatu priečku v konštruktérskom šampionáte a keďže si ju uhájil aj v Abú Zabí, z odmien pre tímy sa im teda ujde výrazne vyšší podiel. Môže si však šéfka tímu Monisha Kaltenbornová dovoliť z vďaky čakať na dohodu s Nasrom? "Neviem, to sa musíte spýtať jej."

"Môžem povedať len toľko, že som tímu získal dva body a to je asi najlepšia sponzorská prémia, akú vôbec mohli dostať." Mimo Sauberu zostáva voľné miesto len v Manore a Brazílčan priznáva, že nezavrhuje ani túto možnosť. "Musím si vyložiť karty na stôl a nemôžem si pred nikým dovoliť zavrieť dvere. Riešim svoje možnosti, analyzujem ich a tak zistím, čo bude pre moju budúcnosť najlepšie," dodáva Felipe Nasr.

Časovú tieseň a nepríjemnosť situácie priznáva aj Nasrov manažér, Steve Robertson. "Koniec koncov je takmer december, takže dozvedieť sa o tom takto neskoro... Vôbec to nerobí môj život jednoduchším. Aktuálne nezostáva veľa voľných miest, takže to určite nie sú dobré správy."

"Pokiaľ však vo Formule 1 zostávajú akékoľvek voľné miesta, naďalej o nich diskutujete, tak to tu chodí. Musíte veriť a naďalej zostávať optimistickí - ak vidíte voľné miesto, musíte to skúsiť," povedal Robertson pre GPUpdate.net.

Najnovšie z kategórie: Sauber

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk