F1.sk F1.sk

Force India oslavuje historické štvrté miesto: Je to fantastické zadosťučinenie
zdroj: Sahara Force India

Force India oslavuje historické štvrté miesto: Je to fantastické zadosťučinenie

"Je skvelé, že Nico mohol svoje obdobie strávené s nami ukončiť na dobrej vlne a ďakujeme mu za všetko, čo ako náš jazdec spravil. Všetka česť aj Sergiovi, ktorý sa stal prvým jazdcom Force Indie, ktorý prekročil míľnik sto bodov v jednej sezóne," rekapituluje Bob Fernley.

Na finálnom podujatí sezóny 2016 v Abú Zabí sa neoslavoval len majstrovský titul Nica Rosberga či dve fantastické kariéry Jensona Buttona a Felipeho Massu, ale aj historický úspech Force Indie. Britský celok si pred Williamsom upevnil svoje najlepšie umiestnenie v celkovom poradí konštruktérov vôbec, ktorým je štvrté miesto.

Nico Hülkenberg, ktorý prestupuje do Renaultu, sa s tímom rozlúčil siedmou priečkou a Sergio Pérez sa vďaka umiestneniu tesne za svojím tímovým kolegom stal prvým jazdcom Force Indie, ktorý prekonal hranicu sto bodov v jednej sezóne. "Ukončiť sezónu oboma autami na solídnych bodovaných priečkach a štvrtým miestom medzi konštruktérmi je fantastický pocit. Bol to pre nás úžasný rok a je dôležité vzdať hold každému jednému členovi tímu za ich tvrdú prácu a hodiny, ktoré tomuto venovali v továrni a aj na trati," neskrýva nadšenie zástupca šéfa tímu Bob Fernley.

{+t107979}

"Všetka naša námaha sa vyplatila a teraz môžeme oslavovať najlepší rok v našej histórii. Obaja jazdci odviedli v nedeľu rovnako fantastickú prácu ako počas celého roka. Je skvelé, že Nico mohol svoje obdobie strávené s nami ukončiť na dobrej vlne a my mu ďakujeme za všetko, čo počas piatich rokov ako jazdec Force Indie spravil. Bol veľkou súčasťou našej cesty hore štartovým roštom a bolo mi potešením s ním spolupracovať."

"Všetka česť aj Sergiovi, ktorý sa stal prvým jazdcom Force Indie, ktorý prekročil míľnik sto bodov v jednej sezóne. Tento rok bol fantastický a viac ako zaslúžene skončil v celkovom poradí jazdcov na siedmom mieste," vyzdvihuje Fernley.

Force India bol v Abú Zabí prakticky najlepším tímom zo stredu štartového roštu, no aj Nico Hülkenberg priznáva, že najlepšia šestica pilotov bola mimo ich dosah. "Boli to celkom jednoduché a osamelé preteky - väčšinou som sa pretekal len s vlastným tímovým kolegom, pretože na top šestku sme nemali."

{+t107980}

"Zaujímavé to bolo v prvej zákrute, kde ma trafil Max Verstappen. Poškodil som si podlahu auta a to veci trochu skomplikovalo, no našťastie sme si udržali pozíciu a priviedli auto až do cieľa. Je skvelé ukončiť moju kariéru vo Force Indii silným výsledkom a pomôcť tak tímu získať štvrté miesto v šampionáte."

"Každý si zaslúži gratulácie a veľké zásluhy za fantastickú prácu, ktorú tento rok odviedli. Odchádzam z tímu s množstvom šťastných spomienok a Force India vždy bude veľkou súčasťou môjho života. Naučil som sa tu naozaj veľa a spravili zo mňa lepšieho pretekára. Vyrástli sme spolu a som hrdý na to, čo sme spolu dosiahli," hovorí nemecký pilot, ktorý s tímom získal dovedna 340 bodov.

{+t107981}

"Ja som so svojimi pretekmi spokojný," pridáva sa Sergio Pérez. "Skončil som tam, kde som aj začal aj keď väčšina pretekov bola pokojná, v posledných pár kolách to bolo trochu tesné, pretože som sa musel brániť pred Felipem Massom. Na začiatku každého môjho stintu som sa snažil tlačiť a zmenšiť Nicov náskok, no nakoniec som skončil tesne za ním."

"Bolo fantastické ukončiť sezónu so zopár bodmi a uzavrieť neuveriteľný rok dobrým výsledkom. Teraz, keď je už konečne po sezóne, pôjdem späť do Mexika a užijem si trochu voľna. Bol to naozaj dlhý a intenzívny rok a naozaj sa teším na chvíľu oddychu s priateľmi a rodinou. Bude to skvelá prestávka, pretože budem myslieť na to, čo sme dnes dokázali. Trochu vypustím paru a potom začnem pracovať na ďalšej sezóne," uzatvára Pérez.

{+t107978}

Najnovšie z kategórie: Sergio Pérez

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk