F1.sk F1.sk

Je niekto, kto by nespravil to isté čo Hamilton?
zdroj: Mercedes

Je niekto, kto by nespravil to isté čo Hamilton?

Lewis Hamilton si po Veľkej cene Abú Zabí vypočul pomerne značnú kritiku. Úmyselne jazdil pomaly a brzdil tak Nica Rosberga, ktorého tým pádom vystavil tlaku zo strany iných jazdcov. Ale konal by niekto na jeho mieste inak?

Lewis Hamilton si po Veľkej cene Abú Zabí vypočul pomerne značnú kritiku. Úmyselne jazdil pomaly a brzdil tak Nica Rosberga, ktorého tým pádom vystavil tlaku zo strany iných jazdcov. Ak chcel získať titul, nič iné ani robiť nemohol: víťazstvo mu paradoxne nestačilo. Ešte v priebehu pretekov ho skritizoval majster sveta z roku 1992 Nigel Mansell, ktorému bolo podobné správanie proti srsti a ani Jackie Stewart nebol nadšený.

Fanúšikovia boli do veľkej miery kritickí a Hamilton si vypočul svoje, no jeho kolegovia z pretekárskej obce to chápu. Pochopenie pre jeho konanie vyslovil dokonca aj Nico Rosberg a ešte aj šéf Mercedesu Toto Wolff nevylúčil, že by konal rovnako. Tiež v ňom bije pretekárske srdce. Podobne to vnímal aj Mark Webber.

"Ja by som to spravil tiež," pridal svoj pohľad Carlos Sainz zo Scuderie Toro Rosso. "Keď ste víťazný jazdec a chcete získať majstrovský titul, tak vždy skúsite všetko čo môžete. Ale vždy v rámci pravidiel, teda tak, ako to spravil aj on. Neurobil nič, čo by nebolo v súlade s pravidlami, takže Lewisovo rozhodnutie podporujem."

"Ak by spravil to, čo spravil, ale ešte viac by to pohnal do extrému, tak by to už možno bolo príliš veľa. Podľa mňa však urobil presne to, čo potreboval. Nica dostal pod určitý tlak a čakal, ako sa s ním vyrovná," dodal Sainz.

Nuž a rovnako to vnímal aj druhý pretekár Toro Rosso Daniil Kvjat. "Lewis prišiel do Abú Zabí s cieľom stať sa majstrom sveta," reagoval Rus v aktuálnom vysielaní relácie 'Sport und Talk aus dem Hangar-7' na Servus TV. "Povedal by som, že každý jazdec by spravil niečo podobné. Aj Nico. Nemôžeme to odsudzovať."

"Ale Nico je skvelý šampión. Pracoval veľmi tvrdo a núkané šance využil na sto percent. Titul si zaslúžil," dodal Kvjat, pričom veľmi podobne to okomentoval i Sainz: "Nico je ten, kto v tomto roku pracoval najviac zo všetkých. Poraziť takého talentovaného jazdca ako Lewis Hamilton si žiada veľmi veľa. K tomu mu môžeme len pogratulovať."

Veľmi zaujímavý názor k Hamiltonovej taktike vyslovil aj bývalý pretekár Martin Brundle. "Len zriedka máme možnosť vidieť niečo, čo fanúšikov rozdelí na dva tak diametrálne protichodné tábory," skonštatoval Brit. "Ale ja som po pretekoch hovoril so štvrtinou roštu a všetci mi povedali, že by spravili to isté..."

Najnovšie z kategórie: Abú Zabí

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk