F1.sk F1.sk

Wehrlein vraj už podpísal zmluvu so Sauberom
zdroj: Manor Racing

Wehrlein vraj už podpísal zmluvu so Sauberom

Budúcnosť Pascala Wehrleina bola pár týždňov otázna, ale po tom, ako Felipeho Nasra opustil jeho verný a štedrý sponzor Banco do Brasil, sa veci rýchlo vykryštalizovali. Stránka Motorsport-Total.com už totiž informuje o tom, že Wehrlein prestupuje do Sauberu.

Budúcnosť Pascala Wehrleina bola pár týždňov otázna, ale po tom, ako Felipeho Nasra opustil jeho verný a štedrý sponzor Banco do Brasil, sa veci rýchlo vykryštalizovali. Stránka Motorsport-Total.com už totiž informuje o tom, že Wehrlein prestupuje do Sauberu a obsadí práve Nasrovo miesto.

"Podľa našich informácií už podpísal zmluvu s tímom z Hinwilu," píše Motorsport-Total.com s dodatkom, že Wehrlein bude novým kolegom Marcusa Ericssona. 

Švajčiarska stajňa rokovala s viacerými kandidátmi a aj s doterajším pretekárom Felipem Nasrom. Od piatkového predpoludnia však poznáme definitívu týkajúcu sa jeho sponzora, ktorá mu v podstate vzala akúkoľvek šancu. Brazílčanove kvality nie sú dostatočné na to, aby si ich niektorý tím cenil viac ako peniaze.

U Wehrleina je to iné - ide o uznávaného pretekára - a Pascal so sebou navyše priniesol aspoň malý balík finančnej výpomoci od Mercedesu. Jeho presná výška však nie je jasná.

Voľné tak ostanú už len dva kokpity v Manore, o ktoré majú záujem Rio Haryanto, Jordan King, Pierre Gasly, Felipe Nasr, Esteban Gutiérrez i niekoľkí ďalší jazdci.

Najnovšie z kategórie: Sauber

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk