F1.sk F1.sk

Dostal Nasr červenú? Banco do Brasil ochádza z Formuly 1
zdroj: Sauber

Dostal Nasr červenú? Banco do Brasil ochádza z Formuly 1

"Spoločnosť Banco do Brasil si uvedomuje talent Felipeho Nasra a je hrdá, že vďaka jej podpore sa dostal do Formuly 1. Z rozpočtových dôvodov a z dôvodu zmeny marketingovej stratégie však musíme prehodnotiť naše investície v tejto oblasti."

Na domácej veľkej cene pred dvoma týždňami vybojoval Felipe Nasr Sauberu dva cenné body, vďaka ktorým sa tím posunul na desiate miesto v celkovom poradí konštruktérov. Brazílčan dúfal, že toto umiestnenie mu pomôže zaistiť si miesto v tíme aj v sezóne 2017, ktoré mu podľa zákulisných informácií môže vyfúknuť Pascal Wehrlein.

Jeho nádeje však teraz dostali ďalšiu ranu - titulný sponzor 24-ročného pilota a aj Sauberu, Banco de Brasil, sa rozhodol, že z Formuly 1 na konci tejto sezóny odchádza. "Po skončení tejto sezóny nebudeme pokračovať v sponzorovaní Sauber F1 Team," píše sa vo vyhlásení banky, ktoré priniesol Motorsport.com.

"Počas vyjednávania s tímom si Banco de Brasil dalo podmienku, že predĺženie dohody závisí na príchode ďalších brazílskych sponzorov, čo sa nakoniec neudialo. Spoločnosť Banco de Brasil si uvedomuje talent Felipeho Nasra a je hrdá, že vďaka jej podpore sa dostal do Formuly 1. Z rozpočtových dôvodov a z dôvodu zmeny marketingovej stratégie však musíme prehodnotiť naše investície v tejto oblasti."

Iróniou osudu je, že poslednú šancu môže Nasr mať v Manore, kde po odchode Estebana Ocona do Force Indie a ak Pascal Werhlein skutočne prestúpi do Sauberu zostanú dve voľné miesta. Podpíše britský tím jazdca, vďaka ktorému ich Sauber prekoná v konštruktérskom šampionáte a prídu tak o značnú časť príjmov za umiestnenie?

Najnovšie z kategórie: Sauber

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk