F1.sk F1.sk

Hülkenberg myslí, že s Force Indiou sa už nedá dosiahnuť viac
zdroj: Force India F1 Team

Hülkenberg myslí, že s Force Indiou sa už nedá dosiahnuť viac

"Len ťažko sa dá dostať vyššie. Na to sú už potrebné iné zdroje. V ľuďoch to však nie je, pretože Force India má skvelých spolupracovníkov," zamýšľa sa Nico Hülkenberg.

Nico Hülkenberg patrí medzi to lepšie, čo ponúka štartový rošt Formuly 1. V poslednej dobe síce z bodového hľadiska nestačí na svojho kolegu Sergia Péreza, no vo viacerých prípadoch zaúradovala aj smola. Celkovo však podáva kvalitné výkony, vďaka ktorým si vybojoval možnosť prestupu do Renaultu.

"Táto trať by nám mala vyhovovať," hovoril pred svojim posledným predstavením v terajšom tíme. "Mercedes a Red Bull by pre nás asi mali byť prisilní, ale s Ferrari by sme možno mohli zabojovať. Ja tieto preteky vnímam ako celkom obyčajné. K situácii musím pristupovať profesionálne. Potrebujeme uhájiť štvrté miesto. Ak sa to podarí, budeme mať byť na čo hrdí."

Force India je na svojom výkonnostnom vrchole, Renault sa naopak trápi. V budúcom roku však môže byť všetko inak. "Po minulosezónnom predaji tím nebol v jednoduchej situácii," reagoval Hulk na Renault. "A ešte aj rok 2017 bude rokom budovania. Vybojovať umiestnenia v top 6 bude určite ťažké. Aj top 10 bude možno výzva..."

Auto Motor und Sport priniesol aj úvahu o tom, či si so sebou do nového pôsobiska nevezme aj niekoľkých inžinierov. V tomto smere však Nemec nechcel nič povedať, pretože zatiaľ myslí len na posledné podujatie. Prezradil však aspoň to, že do vývoja Force Indie už nevidí: "Nie, už nejaký čas sú tam predo mnou zavreté dvere."

Od pondelka už plánuje myslieť len na Renault, ale svojich súčasných kolegov príde v decembri pozrieť na vianočnú oslavu. "Z môjho pohľadu je to dôležité. Chcem sa s nimi poriadne rozlúčiť a so všetkými spolupracovníkmi prehodiť aspoň pár slov," skonštatoval. "Po skončení sezóny som každopádne voľný, no nezačnem okamžite s prácou. Potrebujem aj chvíľu času. Po dlhej sezóne si musím vydýchnuť, aby som od nového roku mohol začať s nabitými batériami."

Jedna z otázok sa týkala aj tohtoročnej smoly, ktorá nemeckého pretekára vôbec neteší. "Brazília to najlepšie ukázala. Dostal som defekt a poškodenie po náraze Räikkönenovho krídla mi zabránilo v dosiahnutí lepšieho výsledku. Ale škoda lamentovať. Nemá význam zamýšľať sa nad tým, čo by bolo, keby. V pretekárskom športe treba tieto veci akceptovať. Ja tu teraz nebudem vyplakávať a nekonečne si nad tým lámať hlavu."

"Keď sa pozrieme na jednotlivé prípady, tak vždy za to mohli nejaké iné príčiny. Či už chyby tímu, prípadne situácie, na ktoré sme nemali vplyv - ako Interlagos. Pochopiteľne, že veľmi rád by som sa s Force Indiou dostal na pódium, no aj tak môžem byť hrdý na to, čo sme dosiahli. Pomohol som s budovaním tímu a po piatom mieste z roku 2015 teraz budeme pravdepodobne na štvrtej priečke," dodal Nico Hülkenberg. "Len ťažko sa dá dostať vyššie. Na to sú už potrebné iné zdroje. V ľuďoch to však nie je, pretože Force India má skvelých spolupracovníkov."

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk