F1.sk F1.sk

Wehrlein je vraj hlavný kandidát na miesto v tíme Sauber
zdroj: Manor Racing/Twitter

Wehrlein je vraj hlavný kandidát na miesto v tíme Sauber

Autosport prišiel v utorok s informáciou, že Pascal Wehrlein je hlavným kandidátom na obsadenie pozície v tíme Sauber.

Pascal Wehrlein dlho patril medzi uchádzačov o pozíciu vo Force Indii, ale toto miesto mu napokon vyfúkol jeho kolega z Manoru Esteban Ocon. Vzhľadom k skutočnosti, že stajne, ktoré ešte majú k dispozícii voľné miesta chcú za ich obsadenie značné množstvo finančných prostriedkov, bola Wehrleinova budúcnosť otázna. 

Autosport však v utorok prišiel s informáciou, že Pascal Wehrlein je hlavným kandidátom na obsadenie pozície v tíme Sauber. Jedno miesto dostal k dispozícii Marcus Ericsson, o čom sme vás informovali vo včerajšom spravodajstve, no nad budúcnosťou Felipeho Nasra visí otáznik. Jeho hlavný sponzor Banco do Brasil sa totiž ešte nerozhodol, či bude pokračovať v podporovaní tohto pretekára.

Rokovania o Nasrovej budúcnosti tým pádom uviazli na mŕtvom bode a pilot sa prepadol na spodné priečky zoznamu. Novinkou je aj to, že Nemec Wehrlein by so sebou napokon vedel priniesť aj určité financie. Patrí do kádra Mercedesu a športový šéf tohto tímu Toto Wolff sa mal počas brazílskeho víkendu stretnúť so šéfkou Sauberu Monishou Kaltenbornovou, aby rokovali aj o tejto téme.

"Jednou z možností ostáva aj zotrvanie v Manore, pretože tím si ho chce ponechať, no Sauber je považovaný za silnejšiu a stabilnejšiu príležitosť," píše Autosport, pričom podľa tohto zdroja má Sauber na zozname aj bývalého pretekára Manoru Ria Haryanta. Toho chce podporiť viacero ázijských sponzorov, ale finálny finančný balík ešte nebol potvrdený.

O svojich šanciach v tíme Sauber sa informoval aj Esteban Gutiérrez, no podľa Autosportu sú minimálne.

Najnovšie z kategórie: Manor

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk