F1.sk F1.sk

Pujolar: S bodmi alebo bez, Sauber by bol v budúcom roku v pohode
zdroj: Sauber F1 Team

Pujolar: S bodmi alebo bez, Sauber by bol v budúcom roku v pohode

"Samozrejme to však je pekný bonus a myslím si, že Monisha (Kaltenbornová, tímová šéfka, pozn. red.) môže byť naozaj spokojná."

Sauberu sa prvýkrát v tejto sezóne podarilo zabodovať až v dvadsiatom kole a vďaka deviatemu miestu Felipeho Nasra na domácich pretekoch v Brazílii sa v celkovom poradí konštruktérov odlepili z poslednej priečky. Doteraz bol na desiatom mieste Manor, ktorý získal bod za desiate miesto Pascala Wehrleina v Rakúsku.

Švajčiarsky tím sa pred prevzatím novými majiteľmi v polovici tohto roka finančne trápil a desiate miesto medzi konštruktérmi im zabezpečí o niekoľko miliónov do rozpočtu navyše. Šéf traťových inžinierov Xevi Pujolar však tvrdí, že by situáciu pohodlne zvládli aj bez Nasrových dvoch bodov. "S bodmi či bez nich, budúci rok by tento tím bol v pohode. Samozrejme to však je pekný bonus a myslím si, že Monisha (Kaltenbornová, tímová šéfka, pozn. red.) môže byť naozaj spokojná," povedal.

Bývalý traťový inžinier Maxa Verstappena prišiel do tímu v auguste z Toro Rosso ako jedna z prvých nových posíl po vyriešení finančnej krízy a myslí si, že Sauber môže teraz aj vďaka ich pomoci ukázať svoj skutočný potenciál. "Už teraz sa niečo zlepšilo pri vývoji auta aj na spôsobe, akým pracujeme. Snažíme sa meniť veci podľa našich skúseností z iných tímov a verím, že ešte môžeme ukázať viac."

"Je skvelé vidieť, že už teraz robíme určitý pokrok, no niektoré veci stále potrebujú svoj čas. V roku 2017 musíme spraviť veľký krok vpred a myslím si, že sme toho schopní," pokračuje Španiel, ktorého cituje Motorsport.com.

Získať deviate miesto nebolo jednoduché - Veľkú cenu Brazílie poznačili dážď a mokrá trať, ktorá si vyžiadala niekoľko odstúpení z pretekov. Jedným z nich bol aj Marcus Ericsson na druhom z monopostov Sauberu. "Tie preteky boli naozaj stresujúce a bolo ťažké odhadnúť správanie intermediálok v extrémom počasí či ako sa počasie vyvinie."

"Bolo ťažké vedieť, čo máme robiť a keď sme potom stratili jedno auto, bolo o to ťažšie bojovať o miesto a hlavne pre nás, čo sme sa zameriavali na Manor. Nemohli sme si dovoliť ďalšiu chybu, pretože inak by to bol pre nás koniec hry. Posledných desať či pätnásť kôl bolo ťažkých, pretože sme videli, že Alonso je omnoho rýchlejší - Ocon a Kvjat však spravili takú menšiu bariéru a to nám pomohlo," dodáva Pujolar.

 

Najnovšie z kategórie: Sauber

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk