F1.sk F1.sk

Brawn poopravil vyjadrenia o Schumacherovi
zdroj: Daimler

Brawn poopravil vyjadrenia o Schumacherovi

"Chodíme ho pozrieť a osobne dúfam a modlím sa za to, že sa jedného dňa zotaví. Citovali moje slová hovoriace o tom, že stav sa zlepšuje, ale nemyslel som to celkom tak. Rodina vedie liečbu v súkromí a musíme to rešpektovať. Nechcem teda komentovať jeho stav."

Ross Brawn si s Michaelom Schumacherom preskákal svoje. V rokoch 1994 a 1995 s ním získal majstrovské tituly v Benettone a v rokoch 2000 až 2004 i vo Ferrari. V ďalších dvoch sezónach už Schumi nestačil na Fernanda Alonsa a odmlčal sa, ale spolu s Brawnom ešte pôsobil v rokoch 2010 až 2012 v Mercedese. Toto obdobie mu však už úspechy neprinieslo.

Sedemnásobný majster sveta sa v závere roku 2013 zranil pri lyžovačke vo francúzskych Alpách a od toho okamihu o jeho zdravotnom stave veľa nevieme. Brawn v nedávnom rozhovore pre BBC povedal, že existujú "povzbudzujúce" znamenia, ale teraz tieto slová odvolal.

"Navštevujeme ho," odpovedal na otázku Guardianu. "Chodíme ho pozrieť a osobne dúfam a modlím sa za to, že sa jedného dňa zotaví. Citovali moje slová hovoriace o tom, že stav sa zlepšuje, ale nemyslel som to celkom tak. Rodina vedie liečbu v súkromí a musíme to rešpektovať. Nechcem teda komentovať jeho stav. Poviem len to, že si robíme mimoriadne nádeje, že Michaela v určitom okamihu v budúcnosti uvidíme tak, ako ho poznáme."

Ross Brawn prezradil aj to, ako sa o nešťastnom páde dozvedel. "Na Nový rok som išiel do Škótska a zavolala mi jeho tlačová hovorkyňa. Zrušili sme naše plány a išli sme ho pozrieť. Pre rodinu to bolo neskutočne traumatizujúce a pre nás šokujúce. Michael bol veľmi silný človek a počas celej svojej pretekárskej kariéry utrpel len zlomeninu nohy. Irónia, že sa mu to stalo práve počas pokojnejšej časti života, bola hrozná," dodal Ross Brawn.

Najnovšie z kategórie: Michael Schumacher

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk