F1.sk F1.sk

Grosjean a Ericsson sa zhodujú: Modré a zelené pneumatiky nestoja za nič (VIDEO)
zdroj: Twitter F1

Grosjean a Ericsson sa zhodujú: Modré a zelené pneumatiky nestoja za nič (VIDEO)

"Rovnaký problém ako ja mali ďalšie dve autá. Toto len dokazuje, že pneumatiky do extrémneho počasia sú úbohé a nemajú vôbec žiaden grip," myslí si francúzsky jazdec, ktorý sa kvôli šmyku nedostal ani na štart VC Brazílie.

Brazílske Sao Paulo sa v deň pretekov zobudilo do upršaného rána a rovnaké počasie pretrávalo aj tesne pred štartom a počas celého trvania predposlednej veľkej ceny tejto sezóny. Na to ako prvý doplatil Romain Grosjean na Haase, ktorý sa pri ceste na štartový rošt dostal do šmyku a skončil v zábranách, následkom čoho musel z pretekov odstúpiť ešte pred ich začiatkom.

"Z hrdinu som sa stal nulou za menej ako dvadsaťštyri hodín," povzdychol si Francúz, ktorý vo včerajšej kvalifikácii pre svoj tím vybojoval fantastické siedme miesto na štarte. "Mali sme skvelú pozíciu na štarte a bolí ma to za celý tím a za chalanov... Išiel som hore tým kopcom, dokonca ani nie plnou rýchlosťou a odrazu sa mi pretočili kolesá a dostal som sa do šmyku. Nemohol som s tým vôbec nič spraviť..."

"Úprimne netuším, čo sa vlastne stalo - no vidím, že tento problém mali ďalšie dve autá a musíme teda zapracovať na pneumatikách do mokra. V mojom prípade som dokonca ani netlačil... Toto len dokazuje, že pneumatiky do extrémneho počasia sú úbohé a nemajú vôbec žiaden grip. Musíte riskovať a nemôžete auto poriadne udržať v jednej rovine," kritizuje Grosjean pneumatiky Pirelli.

Ako druhý sa z pretekov porúčal Marcus Ericsson na Sauberi, ktorý však narozdiel od Grosjeana mal obuté intermediálky. Ako vinníka svojej kolízie so zábranami Švéd vidí stojacu vodu na trati, ktorá na Interlagose robila a robí vrásky viacerým jazdcom - podľa neho túto situáciu však nezvláda ani jedna zmes určená na mokrú trať.

"V zákrutách je to v pohode, no keď vyjdete z dvanástej zákruty a vybehnete na cieovú rovinku, stojí tam veľmi veľa vody. Tri autá tam už úplne stratili kontrolu, pričom je to viac-menej úplne rovný úsek. Interky, tie do extrémneho počasia, vôbec v tom nie je žiaden rozdiel, pretože sa šmýkali autá na oboch," myslí si Ericsson.

 

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk