F1.sk F1.sk

Kvjat o roku 2017 z pohľadu Toro Rosso: Určite niekoľkokrát prekvapíme
zdroj: Scuderia Toro Rosso

Kvjat o roku 2017 z pohľadu Toro Rosso: Určite niekoľkokrát prekvapíme

Taliansky tím však nechce odfláknuť ani posledné podujatia tejto sezóny. "Určite ideme trochu proti vetru, keďže náš motor od polovice sezóny výkonnostne zaostáva, no aj s týmto hendikepom sa budeme snažiť vybojovať aspoň bod či dva."

Daniil Kvjat má za sebou rok ako na hojdačke, ktorý sa však pre neho nakoniec končí relatívne šťastne, keďže Red Bull sa rozhodol využívať jeho služby v Toro Rosso aj v sezóne 2017. Ruský jazdec si tak ubránil svoju pozíciu pred Pierrom Gaslym a teší sa na ďalší rok spolupráce s juniorským tímom, kde má dodnes odjazdených 34 veľkých cien.

"Samozrejme je to teraz omnoho jednoduchšie," reaguje Kvjat na otázku oficiálnej stránky Formuly 1, či si po podpise novej zmluvy mohl vydýchnuť. "Nemusím odpočítavať preteky a rozmýšľať nad tým, že tie či oné môžu byť moje posledné. Určite ideme trochu proti vetru, keďže náš motor od polovice sezóny výkonnostne zaostáva, no aj s týmto hendikepom sa budeme snažiť vybojovať aspoň bod či dva."

Napriek tomu, že šéf Toro Rosso Franz Tost sa nikdy netajil tým, že keby bolo rozhodnutie len na ňom, Kvjata si v tíme určite ponechá, klebetilo sa aj o možnom odchode z organizácie Red Bullu a prestupe do Force Indie. "Vidíte, tak nakoniec som bol celkom žiadaným jazdcom," smeje sa ruský pilot.

"Som však veľmi rád, že som aj naďalej súčasťou rodiny Red Bullu a v posledných dvoch veľkých cenách chcem do toho dať úplne všetko. Zároveň však spolu s inžiniermi už vo veľkom pracujeme na roku 2017 tak, aby sme si vybudovali ešte silnejšiu platformu, ako máme v súčasnosti," pokračuje. V budúcej sezóne sa okrem zmien technických pravidiel čaká taliansky tím aj iná zmena - po tohtoročnom využívaní motorov od Ferrari z minulej sezóny sa znovu presúvajú k aktuálnej pohonnej jednotke od Renaultu, ktorá bude poháňať aj Red Bull.

Kvjat si aj z toho dôvodu myslí, že Toro Rosso čaká veľmi zaujímavý rok. "Určite to bude lepšie, pretože jazdiť s minuloročným motorom bez akýchkoľvek vylepšení vám určite počas roka nepomáha... A keďže na Red Bulle sme mohli vidieť, že Renault spravil veľký krok vpred, očakávame, že to bude pokračovať aj budúci rok. Toro Rosso je skvelá partia ľudí, takže určite verím, že dokážeme niekoľkokrát prekvapiť," verí Daniil Kvjat.

 

Najnovšie z kategórie: Toro Rosso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk