F1.sk F1.sk

Grosjean nerátal s postupom do Q3, napokon však zažiaril
zdroj: Haas F1 Team

Grosjean nerátal s postupom do Q3, napokon však zažiaril

"Na aute sme odviedli dobrú robotu a výrazne nám pomohli aj chladnejšie podmienky. Keď je teplo, tak ešte rozhodne máme čo zlepšovať. Ak je však chladno a zamračené, sme rýchli..."

Romain Grosjean bol najväčším prekvapením kvalifikácie na Veľkú cenu Brazílie. Francúz sa prepracoval do top 10, kde napokon obsadil skvelé siedme miesto. Zdolali ho len pretekári Mercedesu, Ferrari a Red Bullu, čo je z pohľadu Haasu nevídaná záležitosť.

"Nečakali sme to a nemal som v pláne dostať sa do Q3," povedal Grosjean. "Je to skvelé. Na aute sme odviedli dobrú robotu a výrazne nám pomohli aj chladnejšie podmienky. Keď je teplo, tak ešte rozhodne máme čo zlepšovať. Ak je však chladno a zamračené, sme rýchli..."

"Nasadili sme nové brzdy od Carbone Industrie, s ktorými som sa cítil o niečo lepšie, no na niektorých miestach to ešte nebolo perfektné. Postupne to však ide. Od leta to u nás bolo ťažké, mali sme ťažkosti a nevysvetliteľné problémy. Auto nie je dobré na vstupe do zákrut a aj v rannom tréningu som išiel dvakrát do šmyku. Auto reagovalo zvláštne, ale aj to je súčasťou procesu učenia," pripomenul bývalý pretekár Lotusu.

Romain Grosjean v Haase ostane aj v budúcom roku, no jeho kolegom už nebude Esteban Gutiérrez ale Kevin Magnussen: "Som veľmi, veľmi šťastný, že tu ostávam. V roku 2015 som podpísal viacročný kontrakt, takže to nebolo o jednoročnej skúsenosti. Odviedli sme dobrú prácu a v budúcom roku chceme urobiť ďalší krok. Dúfajme, že Kevinov príchod nám pomôže."

 

Ani Esteban Gutiérrez nejazdil zle, aby napokon skončil dvanásty. "Kvalifikácia bola veľmi vyrovnaná a jednotlivé časy boli podobné, boli sme blízko pri sebe," komentoval Mexičan. "Postup do Q3 nám tesne ušiel, ale je super, že po dvoch víkendoch trápenia sme sa výkonnostne vrátili do hry. Pred zajtrajšími pretekmi môžeme byť optimisti. Mojim cieľom budú vždy body."

 

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk