F1.sk F1.sk

Podľa Kvjata sú jazdecké brífingy ako materská škôlka
zdroj: Scuderia Toro Rosso

Podľa Kvjata sú jazdecké brífingy ako materská škôlka

"Keď jeden začne kríčať, potom na neho kričí niekto druhý a okrem toho máme aj chlapíkov, ktorí nevedia prestať rozprávať. Niekedy sú stretnutia bezdôvodne neskutočne dlhé, pretože niekto jednoducho chce rozprávať. Cíti, že chce rozprávať..."

Pretekári Formuly 1 sa v piatok po druhom voľnom tréningu tradične stretávajú na tzv. jazdeckom brífingu. V tom čase sú zväčša unavení, majú za sebou dlhý deň a množstvo stretnutí s novinármi, takže by sa radi presunuli na hotel, no najskôr musia absolvovať tieto "jazdecké" povinnosti. Často je to pritom veľmi zdĺhavé a nič neriešiace stretnutie.

"Ja by som svoje myšlienky rád prebral priamo s Charliem (Whitingom, riaditeľom pretekov, pozn. red.)," priznal pretekár Toro Rosso Daniil Kvjat. "Radšej by som sa s ním porozprával medzi štyrmi očami, pretože všetky tie reči, brífingy a všetko ostatné okolo toho, niekedy je to tak trochu ako materská škôlka. A ja veru nechcem byť súčasťou tejto materskej škôlky. Mám dobré tipy, ktoré sa pokúsim priniesť a uvidíme, či sa niekomu budú páčiť."

Ruský pretekár na margo brífingov pokračoval: "Myslím si, že by mali byť viac privátnejšie. Pretože keď jeden začne kríčať, potom na neho kričí niekto druhý a okrem toho máme aj chlapíkov, ktorí nevedia prestať rozprávať. Niekedy sú stretnutia bezdôvodne neskutočne dlhé, pretože niekto jednoducho chce rozprávať. Cíti, že chce rozprávať..."

"Myslím si, že Charlie by tomu mohol dať o niečo inú štruktúru. Mohol by si vziať názor jedného jazdca, resp. názor iného jazdca. Mohol by ich spojiť a uvidel by, ako by to fungovalo. Ale ja neviem," zamýšľal sa Kvjat. "Ale ja na druhej strane Charliemu nemôžem hovoriť, čo má robiť. Sám vie, čo má robiť."

Čo je zaujímavé, v nižších sériách to vraj takto nebolo. "Keď som súťažil vo Formule Renault 2,0 alebo v GP3, tak to nebola takáto materská škôlka. Tu v F1 je to väčšia materská škôlka ako v juniorských kategóriách. Je to dosť čudné," dodal Daniil Kvjat.

Najnovšie z kategórie: Toro Rosso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk