F1.sk F1.sk

V Haase krútia hlavami. Nechápu, čo sa to v Mexiku stalo...
zdroj: Haas F1 Team

V Haase krútia hlavami. Nechápu, čo sa to v Mexiku stalo...

"Nekonzistentnosť. Nedotáčavosť, pretáčavosť. Nikdy sme nevedeli, čo z toho akurát bude. Auto mi pri brzdení ťahalo doľava. Neviem, bolo to čudné. Auto sa nesprávalo tak, ako malo," hovorí Romain Grosjean.

Tímu Haas mexický víkend vôbec nevyšiel. Už kvalifikácia naznačovala problémy, pretože Esteban Gutiérrez obsadil len sedemnáste a Romain Grosjean dvadsiate prvé miesto. V pretekoch to bolo ešte horšie a pretekári prišli do cieľa na devätnástej a dvadsiatej priečke. Zdolali len Estebana Ocona z Manoru.

"Vôbec neviem, čo sa to tento víkend stalo," čudoval sa Romain Grosjean, ktorého slová cituje Autosport. "Niekoľko súčiastok sme sa pokúsili vymeniť, aby sme takto analyzovali, čo nám nevychádza. Problém sme však nenašli. Auto bolo v pretekoch jednoducho nikde. Ťažko sa ovládalo i riadilo, nič sme nemali nastavené správne."

Na otázku, v čom bol podľa neho problém, Grosjean odpovedal: "Nekonzistentnosť. Nedotáčavosť, pretáčavosť. Nikdy sme nevedeli, čo z toho akurát bude. Auto mi pri brzdení ťahalo doľava. Neviem, bolo to čudné. Auto sa nesprávalo tak, ako malo."

{+t106250}

Všetko to bolo mimoriadne trpké hlavne pre Estebana Gutiérreza, ktorý sa chcel pred domácimi fanúšikmi predviesť v lepšom svetle. "Ako tím musíme zapracovať na tom, aby sme sa vrátili tam, kde sme boli," skonštatoval Mexičan. "Zažili sme mnoho vzostupov a pádov, ale toto bol z hľadiska výkonu rozhodne náš najhorší víkend."

"Musíme však pokračovať v boji. Treba akceptovať, čo sa stalo, treba to optimalizovať a spraviť maximum. Absolvovali sme niekoľko rozhovorov v záujme toho, aby sme situáciu pochopili. Inžinierom sme ukázali správny smer, vďaka ktorému môžu pochopiť, prečo je to tak," dodal Gutiérrez.

Šéf tímu Günther Steiner potvrdil, že vie, čo bolo zlé. "Nevedeli sme nájsť potrebný balans," skonštatoval. "Z hľadiska pneumatík sme neboli v optimálnom pracovnom okne, jednoducho sme počas tohto víkendu nepodali požadovaný výkon. Treba si to priznať a povedať, že sme neodviedli dobrú robotu. Počnúc piatkom..."

{+t106586}

"Pritom vieme, že na to máme a ešte dve podujatia dozadu sme sa dostali do Q3. Dnes sa len pýtame, kde sa to všetko vyparilo. Neviem," odpovedal si Günther Steiner.

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk