F1.sk F1.sk

Hülkenberg: Vettel má pocit, že sa voči nemu spikol celý svet
zdroj: Force India F1 Team

Hülkenberg: Vettel má pocit, že sa voči nemu spikol celý svet

"Z miesta, na ktorom začal brzdiť, už nebola šanca, že zákrutu zvládne. Dosť ma prekvapilo, že komisári sa na to ani nepozreli," povedal Nico Hülkenberg na margo Lewisa Hamiltona.

Sebastian Vettel začal v poslednej dobe mimoriadne nadávať. Už v niekoľkých podujatiach po sebe kritizoval pretekárov jazdiacich o kolo vzadu a žiadal pre nich modré vlajky. Tentoraz v Mexiku už nadával na každého. Začal Fernandom Alonsom, pokračoval pomalými pretekármi, vynadal Maxovi Verstappenovi a napokon aj riaditeľovi pretekov Charliemu Whitingovi odkázal "F**k off!"

Otázku týkajúcu sa tejto témy dostal aj jeho nemecký krajan Nico Hülkenberg, ktorý ho sčasti chápe, ale sčasti nie. "Ľudia doma nevedia pochopiť, ako sa človek cíti v aute," reagoval Hulk. "Idete rýchlosťou 300 km/h, ste na limite. No a keď potom cítite neférovosť, tak sa jednoducho nahneváte."

"On je však v tomto smere iný. Podľa neho je to vo všetkých prípadoch tak, akoby sa proti nemu spikol celý svet," pokračoval pretekár Force Indie. "To, čo povedal, bolo už až extrémne..."

Pretekár, ktorý po sezóne prestúpi do Renaultu, sa okrem toho vyjadril aj k Lewisovi Hamiltonovi. Ten si skrátil prvú zákrutu pretekov a vyhol sa nepríjemným bojom. "Bolo to veľmi čudné. Ak už toto nie je získanie výhody (výjazdom mimo trate), tak potom fakt neviem, čo je získanie výhody. Keby tam bol štrk alebo múr, tak by bol vo veľkých problémoch."

Podľa Hülkenberga by tam vraj bolo potrebné niečo vymyslieť - možno niečo na štýl zábran ako v Monze alebo v Soči. Možno nejaký pilier, ktorý musí pretekár obísť a potom to už nemá také jednoduché.

"Niečo, za čo by zaplatil určitú cenu. Pretože z miesta, na ktorom začal brzdiť, už nebola šanca, že zákrutu zvládne. Dosť ma prekvapilo, že komisári sa na to ani nepozreli," dodal Nico Hülkenberg.

 

Najnovšie z kategórie: Nico Hülkenberg

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk