F1.sk F1.sk

Hülkenberg kritizuje Räikkönena, vraj mu nenechal miesto (VIDEO)
zdroj: Force India F1 Team

Hülkenberg kritizuje Räikkönena, vraj mu nenechal miesto (VIDEO)

"Mal som staré a opotrebované pneumatiky. Tie jeho boli omnoho novšie a výhodu mal aj vďaka autu. Takto sa mohla zrodiť aj nehoda, pri ktorej by som do neho nepríjemne vrazil a obaja sme mohli utrpieť značné škody."

Nico Hülkenberg a Kimi Räikkönen zviedli v závere Veľkej ceny Mexika boj o šieste miesto, ktorý napokon vyznel v prospech fínskeho jazdca. Prišlo aj k vzájomnému kontaktu, po ktorom ostal Hulk skrížený na trati a mal čo robiť, že sa vyhol ostatným jazdcom. V boji však v podstate musel ťahať za kratší koniec, pretože jeho pneumatiky boli o 31 kôl staršie ako súperove.

"Škoda, že Kimi na konci spravil to, čo spravil," reagoval Hülkenberg na incident zo štvrtej zákruty. "Mal som staré a opotrebované pneumatiky. Tie jeho boli omnoho novšie a výhodu mal aj vďaka autu. Takto sa mohla zrodiť aj nehoda, pri ktorej by som do neho nepríjemne vrazil a obaja sme mohli utrpieť značné škody."

"Ja som sa tam pochopiteľne bránil a brzdil som na vnútornej strane špinavej trate. Mal som veľmi staré a opotrebované gumy, bol som absolútne na limite. On prišiel s čerstvým obutím po vonkajšej strane a jednoducho tam do mňa zatočil. Pomyslel som si 'Kámo, kam chceš, aby som sa ustúpil?' Nemôžem sa len tak vypariť. Mal mi nechať viac miesta," skonštatoval nemecký pretekár.

Räikkönen to však videl inak a súperovi z Force Indie vraj nechal dostatok priestoru. "Niekoľkokrát som sa ho pokúšal predbehnúť, ale potom som musel na chvíľu zvoľniť a pokúsiť sa zas," opisoval svoj pohľad Iceman. "Na konci sme mali v porovnaní s ním lepší grip. Mal som šancu a ani neviem, či sme sa dotkli alebo nie."

"Videl som, že je veľmi blízko. Pokúšal som sa o to, aby to bolo fér a myslím si, že pre nás oboch tam bolo dosť miesta. Videl som, že následne išiel do šmyku, ale dotyk som necítil. Podľa mňa to bolo z pretekárskeho hľadiska viac-menej OK," dodal Kimi Räikkönen.

Zástupca majiteľa Force Indie Bob Fernley vnímal situáciu ako hraničnú, ale nie za hranou. "Ak by sa (Hülkenberg) nestiahol, mohlo to pre oboch dopadnúť omnoho horšie," komentoval Fernley pre Autosport. "Mne sa páči myšlienka, že sa pretekáme, takže podľa mňa to nebolo príliš tvrdé. Nico sa podľa mňa pokúšal minimalizovať škody."

{+t106607}

Najnovšie z kategórie: Mexiko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk