F1.sk F1.sk

Pomohlo Hülkenbergovi potvrdenie prestupu do Renaultu?
zdroj: Force India F1 Team

Pomohlo Hülkenbergovi potvrdenie prestupu do Renaultu?

"Počas rozhodujúceho kola v Q3 som výborne napredoval, pneumatiky boli v absolútnom optime," povedal pretekár z nemeckého Emmerichu. "Žiadnu zo zákrut som nemohol zvládnuť lepšie, takže kolo, ktorým som sa dostal na piate miesto, bolo moje najlepšie v sezóne."

Nico Hülkenberg pred niekoľkými týždňami potvrdil svoju dohodu s Renaultom, ktorého farby bude hájiť od budúceho roku. Zdá sa, akoby mu to psychicky pomohlo a tak v USA, ako aj v Mexiku, predviedol fantastickú kvalifikáciu. V Austine bol siedmy a v Mexico City je dokonca piaty, pričom porazil oboch jazdcov Ferrari.

"Je možné, že niekde v hĺbke existuje niečo, čo tomu pomáha," reagoval Hulk na to, či nová zmluva mala vplyv na jeho výkon. "Moja budúcnosť bola tak či tak v bezpečí a poistená, ale ako som zažil v minulom roku v Le Mans (Nico tam vyhral 24-hodinovku, pozn. red.), pozitívne veci vás tak trochu nakopnú. Ste vďaka ním šťastnejší a jazdíte o niečo lepšie."

"Napokon si myslím, že je to kombinácia niekoľkých vecí. S autom si rozumiem čoraz lepšie, lepšie chápem jeho nastavenie a presne viem, ako ho vyladiť. Auto sa okrem toho v kvalifikácii vďaka zlepšeniu povrchu okruhu akosi nakoplo; postupom času bolo na trati väčšie množstvo gumy, čo pomohlo balansu i gripu."

"Počas rozhodujúceho kola v Q3 som výborne napredoval, pneumatiky boli v absolútnom optime," pokračoval pretekár z nemeckého Emmerichu. "Žiadnu zo zákrut som nemohol zvládnuť lepšie, takže kolo, ktorým som sa dostal na piate miesto, bolo moje najlepšie v sezóne."

Hülkenberga prekvapilo hlavne to, že sa dostal pred jazdcov Ferrari. V pretekoch to však už neočakáva a za cieľ si preto kladie siedme miesto. "Opäť budú silní a bude ťažké udržať ich za nami. Ferrari je pri dlhých jazdách zvyčajne veľmi dobré a sú aj šetrní k pneumatikám. Očakávam teda, že oproti nám budú mať navrch," dodal Nico Hülkenberg.

Najnovšie z kategórie: Force India

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk