F1.sk F1.sk

Grosjean bol posledný, kvalifikačnej blamáži nerozumie
zdroj: Haas F1 Team

Grosjean bol posledný, kvalifikačnej blamáži nerozumie

"Povedzme to tak, že v piatok som bol so svojimi brzdami veľmi spokojný, no teraz to bola katastrofa," pokračoval Romain Grosjean.

Romain Grosjean obsadil v kvalifikácii na Veľkú cenu Mexika posledné 21. miesto, keďže Jolyon Palmer pre problémy s prasknutým šasi ani nejazdil. Francúz sa v záverečnom voľnom tréningu i v úvode kvalifikácie sťažoval na problémy s ovládaním svojho auta a aj keď sa snažil a v poslednom ostrom kole to chcel napraviť, jeho kolega Esteban Gutiérrez dostal priamo pred ním šmyk.

"Posledné miesto na štartovom rošte pre nás nie je akceptovateľné," krútil hlavou Grosjean. "Maximálka bola v poriadku, ale nemali sme žiadny grip ani balans. Do prvého tréningu sme pritom vstúpili so solídnym nastavením a auto bolo OK, ale od druhého tréningu už nič nešlo podľa predpokladov."

"Niekoľko vecí prešetrujeme a dúfajme, že niečo aj nájdeme. Za svojim kolegom som o pol sekundy - ak by bol o jeden a pol desatiny rýchlejší, bol by štrnásty. Ja som bol včera od neho o niečo rýchlejší a dúfal som, že taký budem aj dnes. Ale niečo nefungovalo správne," nechápal bývalý pretekár Lotusu.

Haas má v posledných týždňoch značné problémy s brzdami a Brembo dodalo pre mexické podujatie nový materiál. V Brazílii by mala stajňa preveriť aj brzdy spoločnosti Carbon Industrie, ale je to šité horúcou ihlou. Príprava bŕzd je dlhodobou záležitosťou.

{+t106436}

"Povedzme to tak, že v piatok som bol so svojimi brzdami veľmi spokojný, no teraz to bola katastrofa," pokračoval Romain Grosjean. "Z jedného dňa na druhý sa odrazu nesprávajú rovnako. Takže áno, teším sa na to, ako si vyskúšam niečo iné!"

Nespokojný bol aj šéf tímu Günther Steiner, ktorý Mexiko označil za jeden z najhorších víkendov jeho stajne. "Z hľadiska piatka a soboty je to určite náš najhorší víkend, pneumatiky nevieme prinútiť pracovať," pokrčil ramenami. "Každý s tým má problémy, ale my sa trápime o niečo viac. Inak by sme na tom neboli tak, ako sme. Musíme sa pokúsiť pochopiť, čo sa to deje."

"Ja sám sa nikdy nevzdávam a ani my ako tím sa nevzdávame. Minulý víkend sme štartovali zo sedemnásteho miesta a skončili sme na desiatom. Teraz štartujeme zo sedemnásteho a dvadsiateho prvého, pričom z týchto pozícií je to vždy ťažké. Preteky budú zvláštne, pretože pneumatiky sa postarajú o rôzne stratégie. Netuším, ako dlho jazdci vydržia so supersoftami. Dúfajme, že to bude zaujímavé podujatie a možno nám to vyjde. Nemyslím si, že sa dostaneme na body, no možno sa o našom stave aspoň dozvieme niečo viac. Taký je náš cieľ: chceme nájsť riešenia," dodal Steiner.

"Už pred kvalifikáciou sme vedeli, že to nebude jednoduché, ale odvádzal som svoje maximum," pridal pár slov Esteban Gutiérrez. "Išiel som na limit, aby som pre tím a fanúšikov odviedol všetko - fanúšikovia boli neuveriteľní. Musel som sa pokúsiť byť agresívny; tušil som totiž, že kolo zo začiatku Q1 mi nebude stačiť. Niekedy to potom zvládnete, inokedy nie, ale aspoň viem, že som odviedol maximum."

"Keď som z auta vystúpil, tak som nebol spokojný, ale keď som prechádzal cez pitlane a diváci šaleli... bolo neuveriteľné vidieť ich podporu. Z hľadiska motivácie sa to stará o obrovský rozdiel. Všetkým sa im chcem poďakovať," odkázal Mexičan.

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk