F1.sk F1.sk

Hülkenberg odjazdil mega kolo, Pérez sa trápil
zdroj: Force India F1 Team

Hülkenberg odjazdil mega kolo, Pérez sa trápil

"Nemyslím si, že som z auta mohol vyžmýkať viac. Celkovo to bola fakt dobrá kvalifikácia," povedal Nico Hülkenberg, ktorý do VC Mexika vstúpi z piateho miesta.

Nico Hülkenberg sa po potvrdení svojho prestupu do Renaultu dostal do vynikajúcej formy. Už v USA obsadil v kvalifikácii siedme miesto a teraz v Mexiku vyštartuje dokonca z piatej priečky. Dúfa len, že opäť nebude mať smolu ako v Austine a preteky dokončí.

"Trať postupne naberala grip a moje auto bolo v kvalifikácii čoraz lepšie a lepšie," vyjadril sa Hulk, ktorému na okruhu všetko vyhovovalo. "Pochopiteľne, že toto miesto nie je o slabom prítlaku, ale vzhľadom k nadmorskej výške tu akoby jazdíme so slabým prítlakom. Evolúcia okruhu nám pomáhala a balans bol čoraz lepší, takže naša rýchlosť bola vyššia a vyššia. No a možno sme odviedli dobrú robotu pri pochopení pneumatík a pri tom, aby sme ich dostali do optima."

Zvláštne je to, že aj keď Hülkenberg žiari, jeho kolega Pérez sa trápi. V Q2 na neho stratil pol sekundy a skončil len dvanásty, ale výkon v tejto časti kvalifikácie nebol Hulkov najlepší: "Mega bolo až moje prvé kolo v Q3. Nemyslím si, že som tam z auta mohol vyžmýkať viac. Celkovo to bola fakt dobrá kvalifikácia."

Teraz bude potrebné zvládnuť štart. "Na štarte musí byť človek vždy opatrný, ale každý štart má inú dynamiku. Treba dobre pozorovať, kde sa vyskytne nejaká medzera. Minulý víkend som mal takisto skvelú kvalifikáciu, ale potom to nedopadlo najlepšie, aj keď nie mojou chybou. Zajtra by to mala byť zábava," dodal Nico Hülkenberg.

"Ak existuje nejaká kvalifikácia, ktorú som chcel zvládnuť perfektne hladko, tak to bola tá dnešná," smútil Sergio Pérez. "V hre je však bohužiaľ veľké množstvo faktorov, ktoré neviem kontrolovať. Navyše som spravil aj chybu, v prvej zákrute som zablokoval kolesá a vyšiel mimo trate. Bola to moja chyba a tímu sa ospravedlňujem. Zajtra chcem odjazdiť najlepšie preteky mojej sezóny. Dúfam, že auto podá perfektný výkon a dokážem sa posunúť o niečo vyššie."

Najnovšie z kategórie: Force India

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk