F1.sk F1.sk

Pérez nechápe, prečo na Hülkenberga stráca tak veľa
zdroj: Force India F1 Team

Pérez nechápe, prečo na Hülkenberga stráca tak veľa

"Či by sme mohli zaútočiť aj na Red Bull? To neviem, ale týmto smerom sa príliš nepozerám. Ak by to vyšlo, tak fajn, ale ak nie, tak nebudem príliš sklamaný," hovorí Nico Hülkenberg, ktorý bol v piatok mimoriadne rýchly.

Medzi jazdcami Force Indie sme v druhom piatkovom tréningu pred VC Mexika registrovali obrovský rozdiel. Nico Hülkenberg stratil 784 tisícin sekundy a skončil siedmy, no Sergio Pérez zaostal až o 1,789 sekundy a bol pätnásty. Čo sa to stalo?

Hulk na najlepších nestráca veľa a jeho výhodou je navyše aj to, že nenasadil supersofty, takže podľa Pirelli by mohol získať ešte deväť desatín sekundy k dobru. "Nie som si istý tým, že prínos by mal byť až taký veľký," povedal Hülkenberg. "Áno, supersofty určite prinesú nejaký čas k dobru, ale ešte je len piatok a taký Williams sa medzi piatkom a sobotu tradične dosť zlepší. Ostatné top tímy takisto. Netreba sa zbytočne vzrušovať."

"Naďalej máme veľký priestor pre zlepšenie, potrebujeme nájsť prítlak. To je však v tomto prostredí obrovská výzva a z hľadiska balansu nás čaká množstvo domácich úloh," pokračoval nemecký pretekár, ktorý mal v piatok aj značné problémy s drobením gúm. "Či by sme mohli zaútočiť aj na Red Bull? To neviem, ale týmto smerom sa príliš nepozerám. Ak by to vyšlo, tak fajn, ale ak nie, tak nebudem príliš sklamaný."

Sergio Pérez svojej strate naopak vôbec nerozumel: "Z môjho pohľadu som znepokojený. Mohli sme vidieť, že pri jazde orientovanej na maximálny výkon som v zadných pneumatikách nedokázal generovať dostatočnú teplotu. Nevieme však prečo. Registrujeme tam menšie zaťaženie, ale nechápeme prečo. Auto sme skontrolovali a nie je s ním nič zlé, takže som mierne znepokojený."

"Svojmu tímu však plne verím, že príde na to, čo sa to deje. V aute sa však aj tak cítim skvelo," pokračoval Mexičan. "Ale jedna sekunda je na tomto mieste obrovské množstvo. Určite sa deje niečo, čo sme zatiaľ nedokázali pochopiť. Som si však istý tým, že na niečo ešte prídeme. Som presvedčený o tom, že v kvalifikácii môžeme zabojovať o parádne pozície."

Najnovšie z kategórie: Sergio Pérez

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk