F1.sk F1.sk

Kvjat nechápe čoraz striktnejšie pravidlá. Ukrátia nás o súboje...
zdroj: Scuderia Toro Rosso

Kvjat nechápe čoraz striktnejšie pravidlá. Ukrátia nás o súboje...

"Nedávno hovorili, že pretekárskym súbojom vytvoria viac priestoru, ale v tomto roku sú čoraz viac a viac striktnejší. Akoby zabúdali na to, čo hovorili."

Daniil Kvjat nerozumie tomu, že vrcholní predstavitelia Formuly 1 ešte nedávno avizovali väčšiu slobodu pri posudzovaní manévrov, ale napokon je situácia celkom iná. Trestá sa takmer všetko a pretekári sa už aj boja útočiť, resp. brániť. Posledným krokom v komplexnom puzzle bolo zakázanie akejsi "verstappenovskej" obrany a pohybov pri brzdení.

"Ak to robia len kvôli jednému jazdcovi, tak mali prípady posudzovať individuálnejšie a keď sa niečo stane, tak toho jazdca potrestať - ak si teda myslia, že sa pri brzdení príliš pohol," zareagoval Kvjat. "Ale vytvárať ďalšie pravidlo a opäť brať jazdcom slobodu?"

"Nedávno hovorili, že pretekárskym súbojom vytvoria viac priestoru, ale v tomto roku sú čoraz viac a viac striktnejší. Akoby zabúdali na to, čo hovorili. Na toto pravidlo však nemám vyhranený názor; ale ktovie, možno manévre nebudú až také ostré? Neviem..."

"Ja to však vidím tak, že ak sa niečo stane, tak potom to mali trestať. Ale ak sa nič nestane, ako sme už videli v súbojoch mnohých jazdcov, tak to trestať netreba. No stanovovať preto celkom nové pravidlo... fakt neviem. Skôr by som bol za individuálne posudzovanie a nie za vytváranie úplne nových pravidiel," prízvukoval Daniil Kvjat.

Ruský pretekár v USA ťukol Sergia Péreza a dostal desaťsekundový trest. Okrem toho bol zapojený aj do iného incidentu: Kevin Magnussen ho predbehol vďaka výjazdu mimo trate. Dán dostal päť trestných sekúnd a dokonca aj dva trestné body na superlicenciu.

"Tie dva body na licenciu boli príliš tvrdé," zastal sa Kvjat svojho súpera. "Aj toto by malo byť posudzované omnoho individuálnejšie. Päť trestných sekúnd som očakával, ale tie dva body veru nie. Čudoval som sa prečo..."

Najnovšie z kategórie: Toro Rosso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk