F1.sk F1.sk

Podľa Villeneuva si Kvjat novú zmluvu nezaslúžil
zdroj: Scuderia Toro Rosso

Podľa Villeneuva si Kvjat novú zmluvu nezaslúžil

"Odkedy sa vrátil späť do Toro Rosso, tak sa vôbec nezlepšil. Od Sainza to dostáva... nie je na jeho úrovni," tvrdí Jacques Villeneuve.

Všeobecne to vyzeralo tak, že Scuderia Toro Rosso dá popri Carlosovi Sainzovi šancu niekomu novému, možno Pierrovi Gaslymu. Napokon však príležitosť dostane Daniil Kvjat, ktorého čaká už štvrtá sezóna v F1; tým pádom už v podstate nepatrí medzi nováčikov, akým chce tím dávať príležitosť.

No a navyše nebol ani výkonnostne presvedčivý. "Je to prekvapujúce, pretože jeho výsledky ho nepredurčovali k zotrvaniu v F1," cituje Villeneuvove slová stránka Motorsport.com. "Ale tipujem, že v spôsobe jeho práce musia vidieť niečo, čo je sľubné."

Kvjat pôsobil vyše roka v Red Bulle Racing, ale z tejto pozície ho vytlačil Max Verstappen. Potom sa musel vrátiť do Toro Rosso, kde sa mal prebrať a nájsť starú formu, ale nestalo sa. "Odkedy sa vrátil späť do Toro Rosso, tak sa vôbec nezlepšil. Od Sainza to dostáva... nie je na jeho úrovni."

"A Toro Rosso navyše nie je tím, ktorý by si jazdcov ponechával. Musí existovať nejaká príčina a niečo, čo je pre tím dobré. Možno pracuje skvelo a pomáha s vývojom auta. Toto my zvonku nemôžeme vedieť," pokračoval Kanaďan.

Záver je však taký, že Sainz a ani Kvjat vraj nemajú nárok dostať sa do áčkového tímu. "Nie, Red Bull je so svojimi jazdcami spokojný. Majú svoje dve hviezdy," pripomenul Villeneuve s dodatkom, že z Toro Rosso sa týmto štýlom stáva akýsi tím vyslúžilcov či penzistov.

Najnovšie z kategórie: Toro Rosso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk