F1.sk F1.sk

Horner a Sainz sa zhodujú: Daniil si druhú šancu zaslúžil
zdroj: Scuderia Toro Rosso

Horner a Sainz sa zhodujú: Daniil si druhú šancu zaslúžil

"Daniil je chalan, ktorého poznám od veľmi mladého veku a jazdili sme spolu v takmer každej kategórii, takže sa teším spolu s ním. Zaslúži si toto miesto aj v budúcej sezóne a veľmi ho ako jazdca rešpektujem," povedal Carlos Sainz.

Po tom, čo Toro Rosso oznámilo zotrvanie súčasnej jazdeckej dvojice Carlos Sainz mladší - Daniil Kvjat, toto rozhodnutie podporil aj šéf áčkového tímu nápojového giganta, Christian Horner. Ten bol Kvjatovým priamym nadriadeným počas prvých podujatí tejto sezóny a tvrdí, že si ruský mladík zaslúžil druhú šancu.

"Daniil je šikovný mladý jazdec, ktorý si tento rok prešiel naozaj ťažkým obdobím. Bolo to pre neho naozaj psychicky náročné, no teraz sa začína postupne vysporiadavať s niektorými vecami, ktoré ho ešte nedávno trápili a znovu nachádza stratenú sebadôveru. Vo veku 22 rokov si myslím, že je správne dať mu ďalšiu šancu v Toro Rosso pri Carlosovi Sainzovi mladšom a viem, že z toho len vyťaží," povedal Horner pre Sky Sports.

Toto rozhodnutie však zatiaľ zavrelo dvere do Formule 1 pre rezervného jazdca Red Bull Racing, Pierra Gaslyho, ktorý však podľa Christiana Hornera zostane naďalej pod krídlami Red Bullu. "Kvôli určitým očividným faktom sme sa rozhodli, že teraz bude lepšie toto miesto dať Daniilovi ako Pierrovi. Stále si Pierra veľmi ceníme a je dôležitou súčasťou nášho tímu - robí dôležité testy a mnoho práce vo vývoji, no máme len určitý počet kokpitov, ktoré môžeme dať svojim jazdcom."

"Existuje možnosť poslať Gaslyho do iného tímu v prípade, že sa objaví takáto príležitosť... Samozrejme sme otvorení tomu, aby sme ho tam pustili - v prípade, že to pomôže pri jeho práci pre nás," dodáva Christian Horner.

Krok Red Bullu zanechať dvojicu, ktorá spolu v Toro Rosso odjazdila väčšinu tejto sezóny nedotknutú podporuje aj Carlos Sainz mladší. "Musím to rešpektovať a samozrejme som naozaj šťastný. Daniil je chalan, ktorého poznám od veľmi mladého veku a jazdili sme spolu v takmer každej kategórii, takže sa teším spolu s ním."

"Zaslúži si toto miesto aj v budúcej sezóne a veľmi ho ako jazdca rešpektujem," povedal Sainz, ktorý vyzdvihuje aj skúsenosti ruského pilota. "Určite ich má viac než ja a ten rok a pol v Red Bulle mu naozaj pomohol. Vie, ako fungujú top tímy a myslím si, že vďaka tomu prináša do tímu viac skúseností a som si istý, že spolu tento tím ťaháme vpred."

Španielsky jazdec si viditeľne vydýchol, keď tím opustil Max Verstappen, s ktorým nemal práve najlepší vzťah a v Toro Rosso to vytváralo dusnú atmosféru, čo pripustil aj rodák z Madridu. S Daniilom Kvjatom však podľa jeho vlastných slov má dobrý vzťah, ktorý sa rokmi zlepšil. "Ako sme rástli, podľa mňa máme čoraz lepší vzťah."

"Samozrejme, keď bojujete o miesto vo Formule 1 je to o niečo ťažšie, no teraz máme obaja 22 rokov a myslím si, že sme sa naučili ako si máme jeden druhého vážiť a že sa máme rešpektovať. Vidíme, ako ťažká bola naša cesta sem a teraz si to tu spolu užívame," vysvetľuje Carlos Sainz, ktorého citoval portál Motorsport.com.

Najnovšie z kategórie: Toro Rosso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk