F1.sk F1.sk

Daniila Kvjata nový kontrakt upokojil
zdroj: Scuderia Toro Rosso

Daniila Kvjata nový kontrakt upokojil

"Samozrejme chvíľu to vyzeralo, že tu asi nezostanem, no po letnej prestávke sa mi podarilo pozbierať sa a prišlo niekoľko veľmi dôležitých pretekov. Keď vám oni dôverujú, môžete si byť istí, že to je kvôli tomu, že ste naozaj veľmi dobrý jazdec," myslí si Kvjat.

Toro Rosso včera potvrdilo, že pre sezónu 2017 v tíme zostáva nielen Carlos Sainz mladší, ktorého zotrvanie bolo očakávané, ale pre mnohých možno prekvapivo aj Daniil Kvjat. Ruský jazdec si tak ubránil svoju pozíciu v turbulentných časoch, kedy mu na chrbát dýchal jeden z kandidátov na titul v sérii GP2 a rezervný jazdec Red Bullu, Pierre Gasly.

"Z časti to považujem za druhú šancu vo Formule 1, pretože tento rok bol naozaj neuveriteľne dlhý a ťažký. Je dobré sa konečne upokojiť a dostať túto príležitosť, s ktorou spravím to najlepšie, čo viem," priznáva Daniil Kvjat, ktorý prvé štyri veľké ceny tejto sezóny strávil v Red Bulle, no tím sa rozhodol ho vymeniť s Maxom Verstappenom a po návrate do juniorského tímu mu chvíľu trvalo, kým a znovu postavil na vlastné nohy.

"Toto je pre mňa naozaj dôležité, pretože sa konečne môžem sústrediť len na svoju prácu. Nemusím sa už obzerať po mieste a Toro Rosso je pre mňa naozaj dobré, pretože to tu veľmi dobre poznám a je niečo ako môj domov. Budúci rok sa menia pravidlá, takže sa hodí mať dvoch skúsených jazdcov aby sa tím mohol sústrediť na auto a nie tak veľmi na jazdcov."

"Samozrejme chvíľu to vyzeralo, že tu asi nezostanem, no po letnej prestávke sa mi podarilo pozbierať sa a prišlo niekoľko veľmi dôležitých pretekov. Keď vám oni dôverujú, môžete si byť istí, že to je kvôli tomu, že ste naozaj veľmi dobrý jazdec," myslí si 22-ročný rodák z mesta Ufa.

Po tom, čo Nico Hülkenberg oznámil svoj prestup z Force Indie do továrenského Renaultu, Kvjat bol jedným z kandidátov na uvoľnenú pozíciu. Napriek tomu je však rád, že mohol zostať pod krídlami Red Bullu, pod ktorým pôsobí už od sezóny 2010 a vo Formule 1 v ich farbách ťahá už štvrtú sezónu.

"V Toro Rosso a Red Bulle aspoň mám istotu, že keď budem odvádzať dobrú prácu, nechajú si ma tu. Bolo ťažké vrátiť sa späť do Toro Rosso aj kvôli všetkým tým problémom s pohonnou jednotkou... Jedinou mojou reálnou príležitosťou zažiariť bol Singapur a úprimne sa priznám, bol tam naozaj veľký tlak, no nakoniec som to zvládol."

"Potom prišlo niekoľko dobrých kvalifikácií a cítim, že som späť na svojej zvyčajnej úrovni. Všetko sa to spojilo v Singapure, kde som pocítil, ako sa vrátila celá moja motivácia a iskra a znovu som sa cítil dobre. Užíval som si to a vtedy som povedal, že tu chcem byť aj budúci rok. Naozaj veľmi chcem byť budúci rok v hre a tomuto tímu verím," uzatvára Daniil Kvjat.

Najnovšie z kategórie: Toro Rosso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk