F1.sk F1.sk

Scuderia Toro Rosso potvrdila, že si okrem Sainza necháva i Kvjata!
zdroj: Scuderia Toro Rosso

Scuderia Toro Rosso potvrdila, že si okrem Sainza necháva i Kvjata!

Scuderia Toro Rosso potvrdila, že v roku 2017 si okrem Carlosa Sainza ponechá aj Daniila Kvjata.

Scuderia Toro Rosso potvrdila, že v roku 2017 si okrem Carlosa Sainza ponechá aj Daniila Kvjata. Spravila tak prostredníctvom článku s názvom "Ruky preč, sú naši!", čím dala jasne najavo, že Španiela určite neplánuje pustiť do Renaultu a Rusa zasa do Force Indie. Smutný tak ostane Pierre Gasly, ktorý si robil zálusk na miesto. Jeho situácia môže byť o to horšia, že ak získa titul v GP2, v sérii už nebude môcť pokračovať.

"Skvelá správa!" teší sa Daniil Kvjat. "Rád by som sa poďakoval Red Bullu, Dr. Markovi a celému tímu za podporu i za dôveru, ktorú mi preukázali od nedávneho návratu do stajne. Som veľmi rád, že budem môcť ostať v tíme, kde sa cítim ako doma. Veľmi sa teším na pokračovanie v spoločnej tvrdej práci v roku 2017 a moje ciele sú vysoké. Vždy budem totálne oddaný a budem odvádzať 200 percent. Budem na to tlačiť tak ako zvyčajne, to je jasné. Som nadšený!"

"Vzhľadom na to, koľko zmien sa v F1 chystá pre rok 2017, je dobré vedieť, že Daniil i ja budeme pokračovať v pozícii tímových kolegov v Toro Rosso aj v budúcom roku," reaguje Carlos Sainz. "Navzájom sa veľmi dobre poznáme a spoločne súťažíme od roku 2010. Navyše dobre spolupracujeme. Viem, že táto sezóna sa ešte nekončí, ale už teraz sa teším na budúci rok!"

"Potvrdenie našej jazdeckej dvojice v takomto relatívne skorom okamihu je zmena," konštatuje šéf tímu Franz Tost. "Do Formuly 1 a špeciálne do nášho tímu príde množstvo nových elementov; budeme meniť i dodávateľa pohonnej jednotky. Zachovanie si rovnakej jazdeckej dvojice nám dá stabilitu a základ, od ktorého sa vieme odraziť. Carlos s nami strávi tretí rok, čo jasne hovorí o tom, ako vysoko si ho ceníme. V posledných pretekoch sa navyše ukázalo, že Daniil sa vrátil do top formy. Vždy som mu hovoril, že jeho budúcnosť s nami je len v jeho rukách. Zlepšil sa a začal odvádzať také výkony, ktoré mu v roku 2017 zaručia miesto v STR12. Pre sezónu, v ktorej očakávame našu výraznú konkurencieschopnosť, máme veľmi talentovanú a silnú jazdeckú dvojicu."

{+t105217}

Najnovšie z kategórie: Toro Rosso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk