F1.sk F1.sk

Kvjat je vraj favoritom na miesto vo Force Indii, Wehrlein mal z hry vypadnúť
zdroj: Scuderia Toro Rosso

Kvjat je vraj favoritom na miesto vo Force Indii, Wehrlein mal z hry vypadnúť

Po tom, ako Nico Hülkenberg v závere minulého týždňa potvrdil svoj prestup do Renaultu, potrebuje Force India obsadiť voľné miesto, ktoré po ňom zostalo.

Po tom, ako Nico Hülkenberg v závere minulého týždňa potvrdil svoj prestup do Renaultu, potrebuje Force India obsadiť voľné miesto, ktoré po ňom zostalo. Stránka Motorsport.com pritom informuje o tom, že hlavným favoritom je pomerne nečakane Daniil Kvjat, no okrem neho majú šancu aj Esteban Ocon a Jolyon Palmer.

"Vzhľadom na rozsah zmien pravidiel, ktoré sú spojené s budúcou sezónou, Force India nechce vziať úplného nováčika a tím hľadá jazdca, ktorý by Sergia Péreza udržal v pozore a ktorý má aj vhodnú povahu," píše redaktor spomínanej stránky Adam Cooper, podľa ktorého by sa Kvjat na túto pozíciu hodil.

"Red Bull by ho však musel prepustiť, ale vyzerá to tak, že výrobca energetických nápojov sa z hľadiska budúcnosti ešte nerozhodol," pokračuje Cooper, ktorý pripomína, že Ocon už s Force Indiou testoval v Španielsku a v Rakúsku 2015, Palmer zasa v Abú Zabí 2014. S tímom teda majú určité kontakty.

"Na rozdiel od nich však Oconov kolega z Manoru Pascal Wehrlein, ktorý pre Force Indiu takisto testoval, nie je na nákupnom zozname tímu," konštatuje Motorsport.com pripomínajúc Oconovu výhodu v podobe zľavy z odberu pohonných jednotiek či prevodoviek značky Mercedes. Palmer takúto zľavu neponúkne, ale za sebou má určitých sponzorov.

Tím sa však podľa tohto zdroja nechce rozhodovať len na základe finančných výhod. Vraj to nemá byť určujúci faktor.

Najnovšie z kategórie: Toro Rosso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk