F1.sk F1.sk

Günther Steiner: Spojené štáty si určite zaslúžia viac pretekov
zdroj: Haas F1 Team

Günther Steiner: Spojené štáty si určite zaslúžia viac pretekov

Haas bude prvým americkým tímom jazdiacim na domácej pôde po tridsiatich rokoch a s tým sa spája aj zvýšená pozornosť verejnosti. "Nechceme ju len preto, že my sme odtiaľto. Dúfam, že ju získame našimi výsledkami."

Tohtotýždňová Veľká cena USA bude výnimočnou pre Haas, ktorý sa po tridsiatich rokoch stane prvým americkým tímom vo Formule 1 jazdiacim na domácej pôde. Spoločnosť Liberty Media - noví majitelia F1 - rovnako ako Haas pochádza zo Spojených štátov a kráľovskú kategóriu motoristického športu tu však chce ešte viac spopularizovať a pridávať aj ďalšie podujatia na území USA, čo schvaľuje aj tímový šéf Haasu.

"Určite by som chcel, aby bolo v Amerike viac pretekov Formuly 1 - v množnom čísle. Keď sa pozriete na Spojené štáty, je to najväčšia ekonomika na svete a Formula 1 je jeden z najväčších globálnych športov. Spojené štáty si teda určite zaslúžia viac pretekov," kvituje Günther Steiner a vyzdvihuje dôležitosť domáceho výkonu Haasu pri snahe rozširovať F1 v Severnej Amerike.

"Myslím si, že to je naozaj dôležité, chceme sa predviesť a podať dobrý výkon. Chceme hlavne pritiahnuť viac divákov - nielen na to, aby sledovali Haas, ale rovno celú F1. Verím, že veľa ľudí nás vníma... Uvidíme v nedeľu."

Okruh Amerík v texaskom Austine sa stal jedným z najobľúbenejších miest nielen pre jazdcov, ale aj pre fanúšikov. Organizátori sa snažia z tohto podujatia spraviť festival, čo ukazujú aj pri plánovaní sprievodného programu pretekov - tento rok počas víkendu vystúpi aj popová hviezda Taylor Swiftová. Nemohli by však ďalšie preteky v USA Austinu poškodiť a ukradnúť mu z pozornosti?

"Podľa mňa by sa tak nestalo, znamenalo by to len väčšie zastúpenie. Pre Spojené štáty by to znamenalo viac pretekov v normálnom čase a nie o druhej ráno, čo by podľa mňa pomohlo. Myslím si, že ďalšie preteky by tie v Austine len posilnili," myslí si Steiner.

Pre Haas sa touto veľkou cenou začínajú dva divoké týždne, keďže na prvých domácich pretekoch tímu bude Romain Grosjean oslavovať stý štart vo Formule 1 a hneď po tom sa celý kolotoč presúva do Mexika, čo sú domáce preteky druhého z jazdcov, Estebana Gutiérreza. "Myslím si, že pre tím to bude naozaj pozitívne, pretože máme radi pozornosť a dúfam, že takto sa nám jej dostane. Keď okrem toho dosiahneme aj dobré výsledky, tak si ju zaslúžime."

"Nechceme pozornosť len preto, že my sme odtiaľto a Esteban zas z Mexika. Dúfam, že si tú pozornosť získame našimi výsledkami. V posledných pár pretekov sme sa aj pod tlakom celkom zlepšili, takže v tom podľa mňa budeme pokračovať," pokračuje taliansky rodák.

"Tento tím vyrástol v každom možnom smere. Najdôležitejšie bolo rozbehnúť sa a zlepšiť sa v chápaní našich procesov. Každý sa tak zlepšil... Všetci by sme na to mali byť hrdí. Nevyriešili sme to prijatím ďalších stop ľudí, spravili to ľudia, ktorí tu s nami boli od začiatku. Naučili sa mnoho a to čo sa naučili hneď ďalší týždeň uviedli do praxe. Takto sa má rásť a myslím sí, že všetci by na to mali byť hrdí," dodáva Günther Steiner.

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk