F1.sk F1.sk

Horner navrhuje, aby Pirelli preplatilo testy v Bahrajne
zdroj: Pirelli Motorsport

Horner navrhuje, aby Pirelli preplatilo testy v Bahrajne

"Interval, v ktorom sa rôzne tímy pohybujú, je od 300 000 do 750 000 libier v závislosti od vašej logistiky. Podľa mňa je neférové zaťažovať tímy takýmito nákladmi, keďže Barcelona je v marci vhodné miesto na testy," konštatuje Christian Horner.

Jednou z tém japonského víkendu boli aj hádky o tom, kde by sa mali v budúcom roku absolvovať predsezónne testy. Dlho to vyzeralo na Barcelonu, ale Niki Lauda napokon vehementne presadzuje Bahrajn a na svoju stranu získal celkovo sedem tímov. Na opačnej strane barikády je Red Bull, ktorý lobuje za Barcelonu.

Lauda a Horner si vymenili niekoľko uštipačných odkazov a napokon to vyzerá tak, že oficiálnu žiadosť o presun testov na okruh Sachír by malo podať Pirelli. Ak na svoju stranu získa väčšinu tímov, FIA pravdepodobne prikývne. V tejto chvíli však nie je nič isté.

Lauda tvrdí, že mu ide len o dobro Pirelli, ale Horner tomu neverí: podľa neho chce Mercedes v teplejších podmienkach testovať hlavne svoj chladiaci balík a o pneumatiky mu až tak nejde. Red Bull by však bol ochotný ustúpiť, ale len pod jednou podmienkou: ak to Pirelli preplatí.

"Situácia je veľmi jednoduchá," cituje Hornera stránka Crash.net. "Ak Pirelli chce, aby sme išli testovať do Bahrajnu - po všetkých testoch s autami, ktoré sme pre tento účel postavili a momentálne ich prevádzkujeme - tak ak skutočne chcú ísť pre svoje dobro testovať do teplejších podmienok, mali by pomôcť prekonať nákladovú bariéru."

"Interval, v ktorom sa rôzne tímy pohybujú, je od 300 000 do 750 000 libier v závislosti od vašej logistiky. Podľa mňa je neférové zaťažovať tímy takýmito nákladmi, keďže Barcelona je v marci vhodné miesto na testy," konštatuje Horner.

Angličan však pridal aj iný návrh. V Bahrajne by sa podľa neho mohlo testovať počas sezóny: "Najlepším riešením by možno bolo ostať v Bahrajne po tamojších pretekoch (uskutočnia sa 16. apríla a budú tretie v sezóne, pozn. red.), ako ísť v priebehu sezóny testovať do Barcelony. Môžeme to spraviť aj v Bahrajne, keď je personál priamo na mieste."

Najnovšie z kategórie: Christian Horner

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk