F1.sk F1.sk

Sainz zavrel Gutiérreza, Steiner sa však na neho nehnevá (VIDEO)
zdroj: Haas F1 Team

Sainz zavrel Gutiérreza, Steiner sa však na neho nehnevá (VIDEO)

"Sainz si myslel, že chce predbiehať a reagoval prehnane. Na predbiehanie by to však bola čudná zákruta - hlavne keď sme neboli o toľko rýchlejší. Esteban povedal, že pred ním skôr zabrzdil a následne zavrel dvere."

Haas bol v kvalifikácii na Veľkú cenu Japonska veľmi rýchly a pocítiť sme to mohli hlavne v Q2, kde obaja jazdci doslova zažiarili. Do pretekov napokon vstupoval Romain Grosjean ako ôsmy a Esteban Gutiérrez ako desiaty, no na body to nestačilo. Prvý menovaný skončil jedenásty a druhý sa prepadol takmer na koniec štartového poľa.

Šéfa tímu Günthera Steinera mrzela udalosť, ktorá sa odohrala medzi Carlosom Sainzom a Estebanom Gutiérrezom. Mexičan stíhal Španiela, ale v šikane to obaja nezvládli optimálne a skončilo sa to šmykom neskôr menovaného jazdca, ktorý mal následne poškodené predné krídlo.

"Esteban sa nepokúšal predbiehať, len sa pokúšal správne umiestniť," vysvetľoval Steiner. "Sainz si však myslel, že chce predbiehať a reagoval prehnane. Na predbiehanie by to však bola čudná zákruta - hlavne keď sme neboli o toľko rýchlejší. Esteban povedal, že pred ním skôr zabrzdil a následne zavrel dvere. No je na nich dvoch, aby si to vyriešili. Ja Sainza nebudem viniť a nebudem hovoriť, že spravil niečo hlúpe."

Medzi jazdcami prišlo ku kontaktu, ale bol pomerne mierny a nepríjemný dôsledok pocítil len Gutiérrez, ktorý napokon skončil až dvadsiaty. Jedenáste miesto Grosjeana je prvé nebodované, čo sa stajni "podarilo" už siedmykrát v ročníku.

"Povzbudivé je aspoň vedomie, na čo auto môže mať. Približujeme sa. To, že sme sedemkrát skončili na jedenástom mieste nie je skvelé, ale dobré je aj vedomie, že na to máme. Keď sa na to pozrieme inak, pred nami bolo päť dobrých tímov s oboma autami. S Williamsom sme nemohli bojovať, pretože mali slobodnú voľbu stratégie (ani jedno auto nemali na štarte v top 10, pozn. red.). Ale nesťažujem sa, viac ma teší, že sme boli v Q3 a nemali sme takú možnosť. Vždy je to riziko."

"Ale boli sme rýchlejší ako oni, no na tomto mieste sa ťažko predbieha, takže to trochu bolí. Dobré by bolo už aj to, ak by sme z hľadiska sily stagnovali, ale my sa zlepšujeme," dodal Günther Steiner.

{+t105477}

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk