F1.sk F1.sk

Mercedes chcel testy v Bahrajne, Red Bull sa zastal malých tímov
zdroj: Pirelli Motorsport

Mercedes chcel testy v Bahrajne, Red Bull sa zastal malých tímov

"Ak to niekto mimoriadne nezadotuje, čo neočakávam, prípadne ak Mercedes nezaplatí za prepravu všetkého materiálu do Bahrajnu, tak je podľa mňa nezodpovedné diktovať to a tlačiť tímy k tomu, aby absolvovali tieto testy," povedal Christian Horner.

V posledných týždňoch sa viedli intenzívne diskusie o tom, kde sa budú konať predsezónne testy pred budúcim ročníkom. Do úvahy prichádzali tradičné španielske dejiská a hlavne okruh v Barcelone, no hovorilo sa aj o Bahrajne. Väčšina stajní však napokon bola za okruh Catalunya pri Barcelone.

"Mali by sme sa pokúsiť pomôcť Pirelli, potrebujeme teplejšie počasie," hovoril Niki Lauda z Mercedesu, ktorý bol jednoznačným zástancom Bahrajnu. "S novými autami nechcem prísť o niekoľko dní v barcelonskom daždi. Pirelli navyše potrebuje spoľahlivé dáta, ale pri teplote povrchu asfaltu na úrovni dvadsať stupňov sa nič nenaučíte."

V Red Bulle však situáciu vnímali celkom inak. "Šesťdesiat percent tímov potrebuje šetriť peniaze, ale testy v Bahrajne vyjdú omnoho drahšie," reagoval šéf tohto tímu Christian Horner, podľa ktorého bude v Španielsku na prelome februára a marca už dostatočne teplo. Bahrajnskú alternatívu označil za "finančne nezodpovednú".

"Ak to niekto mimoriadne nezadotuje, čo neočakávam, prípadne ak Mercedes nezaplatí za prepravu všetkého materiálu do Bahrajnu, tak je podľa mňa nezodpovedné diktovať to a tlačiť tímy k tomu, aby absolvovali tieto testy. My sme stajňou, ktorá si môže dovoliť ísť do Bahrajnu, ale podľa mňa je lepšie testovať v Barcelone," dodal Horner.

Športové pravidlá napokon hovoria o tom, že osem predsezónnych testovacích dní sa má konať na európskej pôde. Zmena a prípadný presun do Bahrajnu by si žiadala jednohlasný súhlas všetkých tímov, ktorý sa s veľkou pravdepodobnosťou nenájde.

Najnovšie z kategórie: Bahrajn

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk