F1.sk F1.sk

Gasly o postupe do F1: Keď mi zazvoní telefón, budem pripravený
zdroj: Red Bull Racing

Gasly o postupe do F1: Keď mi zazvoní telefón, budem pripravený

"Mám jasný cieľ - budúci rok chcem byť vo Formule 1 a dostať to miesto v Toro Rosso. Robím všetko preto, aby som ho získal a teraz sa mi naozaj darí, takže je dôležité udržať sa vo vedení a ukázať Red Bullu, že som naozaj pripravený."

Red Bull si roky mohol do svojich tímov vo Formule 1 vyberať zo širšieho poľa talentovaných jazdcov, ktorí pôsobili v ich jazdeckej akadémii. Tentokrát však majú na štyri pozície v Toro Rosso a Red Bulle len piatich možných kandidátov a Max Verstappen, Daniel Ricciardo a Carlos Sainz už majú isté miesto na budúcu sezónu.

Pozícia Daniila Kvjata je však v dôsledku jeho výkonov ohrozená a zuby si na ňu brúsi Pierre Gasly, ktorý v súčasnosti bojuje o titul v sprievodnej sérii Formuly 1 GP2. Za lídrom Sergejom Sirotkinom zaostáva len vďaka menšiemu počtu tretích miest a uvedomuje si, že v takto vyrovnanej sérii bolo potrebné sa naučiť podávať konzistentné výkony.

"Zo začiatku to bolo naozaj chaotické, vďaka čomu boli veci zaujímavejšie. Z nášho pohľadu však chcete bodovať a získať si nejaký ten náskok a o to sme sa snažili počas posledných pár pretekov, dosahovať konzistentné výsledky - keď chcete vyhrať titul, takto to funguje. Jeden víkend môžete vyskočiť a získať veľa bodov, no vďaka jednému zlému víkendu sa viete o dosť prepadnúť. Preto je potrebné byť konzistentný a zväčšovať si ten náskok najviac, ako viete," hovorí Francúz pre GPUpdate.net.

Pre Gaslyho je toto druhá sezóna v GP2 - tú prvú strávil v tíme DAMS a ukončil na ôsmej priečke v celkovom poradí jazdcov. Tento rok prestúpil do Prema Racing a priznáva, že počas prvej sezóny sa musel veľa naučiť. "Môj jazdecký štýl nie je pre GP2 ideálny, pretože som agresívny jazdec a to zaberá v kvalifikácii, no v pretekoch to také dobré nie je."

"Minulý rok som sa musel naučiť veľmi veľa o pneumatikách a ku koncu bolo naozaj dôležité, aby som bol pripravený na tento rok a manažoval pneumatiky omnoho lepšie vediac, čo vlastne mám robiť. Tieto zlé zážitky mi naozaj pomohli pre túto sezónu, keďže v GP2 je kľúčové byť naozaj fantastický s pneumatikami," priznáva 20-ročný jazdec.

Jeho cieľom však nie je podávať dobré výsledky len v sprievodnej sérii Formuly 1 - tým najhlavnejším samozrejme je pôsobiť v kráľovskej kategórii motoristického športu a Gasly verí, že má všetko, čo na postup potrebuje. "Viem, že Helmut sleduje všetky preteky a vie, kedy sa mi darí a kedy urobím chyby - sleduje úplne všetko."

"Mám jasný cieľ - budúci rok chcem byť vo Formule 1 a dostať to miesto v Toro Rosso. Robím všetko preto, aby som ho získal a teraz sa mi naozaj darí, takže je dôležité udržať sa vo vedení a ukázať Red Bullu, že som naozaj pripravený," hovorí. V poslednej dobe sa dokonca rozšírili klebety, že po mnohých kilometroch v monopostoch Toro Rosso aj Red Bullu počas testovaní by svoju skutočnú šancu mohol dostať už čoskoro a Daniila Kvjata by mohol nahradiť už na Veľkej cene Belgicka.

"Úprimne, ja to vôbec nevnímam, pretože už byť tu v GP2 ma stojí mnoho energie a musím sa sústrediť na dôležité veci. V súčasnosti som tu, takže do toho musím investovať všetku svoju energiu a potom uvidíme, čo sa stane. Keď mi zazvoní telefón, som pripravený na všetko - teraz sa však sústreďujem len na svoje veci," dodáva Pierre Gasly.

Najnovšie z kategórie: Toro Rosso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk