F1.sk F1.sk

McLaren hodlá pokračovať v zlepšovaní sa
zdroj: McLaren

McLaren hodlá pokračovať v zlepšovaní sa

"Keď sa pozriete na posledných 18 mesiacov, postupne sa zlepšujeme - v porovnaní s pomaly všetkými našimi konkurentami. V posledných pár podujatiach sme boli skutočnými kandidátmi na top desiatku," povedal Matt Morris.

McLaren sa po obnovení spolupráce s Hondou výkonnostne trápil a ovplyvnený mnohými technickými problémami skončil v celkovom poradí konštruktérov na predposlednom mieste. V priebehu tejto sezóny sa však priblížili k stredu štartového roštu a šéf inžinierov tímu Matt Morris verí, že stúpajúci trend bude pokračovať.

"Pokiaľ ide o náš výkon, tak keď sa pozriete na posledných 18 mesiacov, postupne sa zlepšujeme - v porovnaní s pomaly všetkými našimi konkurentami. V posledných pár podujatiach sme boli skutočnými kandidátmi na top desiatku a pozornosť sa znovu sústreďuje o trochu viac aj na nás."

"Máme naplánovaných niekoľko vylepšení pre tohtoročného auto, takže dúfame, že budeme schopní v tomto zlepšovaní sa pokračovať a potom sa aj správne rozhodnúť, koľko zdrojov necháme pri tomto aute a koľko z nich presunieme k budúcoročnému." Jedným z dôvodov za zlepšením britského tímu je aj zlepšenie spolupráce s dodávateľom pohonných jednotiek. "Tím vo Wokingu aj v Sakure spolupracuje výborne a to sa ukázalo aj v našich súčasných výsledkoch," verí Morris.

Na tlačovej konferencii tímov pred Veľkou cenou Nemecka padla aj otázka ohľadom obmedzení rádiovej komunikácie, ktoré boli zrušené práve pred pretekmi na Hockenheime a po udalostiach z predchádzajúcej veľkej ceny to uvítali aj v McLarene. Jenson Button mal v Maďarsku problémy s brzdami a keď mu tím poradil, ako ho vyriešiť, dostal trest v podobe prejazdu boxami.

"Bolo to naozaj ťažké, pretože sme chceli len toľko, aby bolo naše auto bezpečné a potom z toho vznikol celkom pekný bordel. Myslím si však, že rozhodnutie zrušiť rádiové zákazdy bolo správne a že zvíťazil zdravý rozum," dodáva Matt Morris.

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk