F1.sk F1.sk

Hulk je najsilnejší tímový kolega, akého som kedy mal, hovorí Pérez
zdroj: Force India F1 Team

Hulk je najsilnejší tímový kolega, akého som kedy mal, hovorí Pérez

"Nico je komplexný jazdec, ktorý prakticky nemá jedinú slabinu. Občas si myslím, že som zo seba dostal všetko a napriek tomu to nebolo dosť na to, aby som porazil Nica. Je to ťažký frajer a veľmi veľa som sa od neho naučil."

Sergio Pérez začal svoju kariéru vo Formule 1 po boku Kamui Kobajašiho vo farbách Sauberu. Neskôr sa presunul do McLarenu, kde bol tímovým kolegom majstra sveta z roku 2009 Jensona Buttona a už tretiu sezónu to ťahá vo Force India spolu s Nicom Hülkenbergom. A práve nemecký jazdec je podľa neho najlepší tímový kolega, akého kedy mal.

"Nebudem kritizovať nikoho, s kým som kedy jazdil - Nico je však najlepší, proti komu som v mojej kariére mohol jazdiť. Je to veľmi komplexný jazdec, ktorý prakticky nemá jedinú slabinu. Občas si myslím, že som zo seba dostal všetko a napriek tomu to nebolo dosť na to, aby som porazil Nica. S inými sa to dialo bežne, keď som bol v top forme, nedokázali ma poraziť," hovorí Pérez v rozhovore pre Auto Motor und Sport.

"Nico je ťažký frajer a veľmi veľa som sa od neho naučil. Je neuveriteľne rýchly v kvalifikácii a autu veľmi dobre rozumie," pokračuje mexický jazdec v chválach na adresu Nica Hülkenberga. Napriek tomu, že si na trati nič nedarujú však nikdy nemali podobný problém, s akým sa v súčasnosti potýkajú v Mercedese.

"Je to jednoduché, máme len jedno pravidlo - zostaň na trati a nepošli toho druhého mimo nej. Pre tento tím by to malo príšerné následky pretože vieme, ako na hrane sú títo chlapci. Našou úlohou teda zostáva vyťažiť pre nich maximum," pokračuje Checo Pérez.

Túto sezónu považuje Pérez za jednu z najdôležitejších v jeho kariére - každý jazdec sníva o majstrovskom titule a práve toto je podľa neho rok, kedy sa rozhodne, či ho bude ešte niekedy schopný získať. "Nepovedal by som, že to je zlomová sezóna. Určite však je dôležitá a môže rozhodnúť o mojej budúcnosti."

"Mám 26 rokov, nie som už najmladší a teda mnou začínajú rezenovať pochybnosti o tom, či ešte niekedy dosiahnem svoj veľký cieľ. Pokiaľ v najbližších pár rokoch nebudem majster sveta, budem mať pocit, že sa mi nepodarilo dosiahnuť môj sen. Je to teda dôležitá sezóna, no najdôležitejšia príde vtedy, keď reálne budem mať auto, s ktorým budem môcť bojovať o titul."

Či to však bude už v budúcom roku, Mexičan netuší. "Je tu toľko dobrých jazdcov a tak málo miesta v dobrom kokpite. Uvedomujem si, že nerozhodujú len moje výkony. Do úvahy spadajú aj mnohé iné veci, ktoré ja oplyvniť nedokážem. Musím robiť to najlepšie, čo viem - viac sa už nedá."

Špekulácie v padoku ho spájali napríklad s miestom vo Ferrari vedľa Sebastiana Vettela, no taliansky tím nakoniec potvrdil pokračovanie zmluvy Kimiho Räikkönena. "Vôbec som nebol prekvapený, očakával som, že si nechajú Kimiho. Život ide ďalej a ja sa budem snažiť naďalej ukazovať, že mám na miesto v top tíme," povzdychol si Sergio Pérez.

Najnovšie z kategórie: Sergio Pérez

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk