F1.sk F1.sk

Didier Coton: Valtteri Bottas má s Williamsom rozpísaný príbeh
zdroj: Williams

Didier Coton: Valtteri Bottas má s Williamsom rozpísaný príbeh

"Valtteri je vo Formule 1 preto, aby vyhrával - rovnako ako celý tím. Williams je skvelý tím s obrovským potenciálom a za posledné dva roky ukázali, že dokážu veľa. Dokážu však ešte omnoho viac a keď sa pozriete na Valtteriho odhodlanie, tento tím by mal byť rád, že pôsobí práve u nich."

Valtteriho Bottasa už druhý rok po sebe špekulácie spájali s miestom Kimiho Räikkönena vo Ferrari. Taliansky tím sa však nakoniec rozhodol predĺžiť spoluprácu so starším z fínskych jazdcov a tomu mladšiemu nezostáva veľa možností, kam sa môže presunúť. Je teda viac ako pravdepodobné, že začne budúci rok piatu sezónu vo Formule 1 vo farbách Williamsu.

V tíme pôsobí od svojho príchodu zo sprievodnej série GP3, ktorú v roku 2011 vyhral. Rok bol testovacím jazdcom, no od sezóny 2013 bol najskôr tímovým kolegom Pastora Maldonada a potom aj Felipeho Massu. "Valtteri bol veľmi neoblobný vo svojom odhodlaní a záväzku voči Williamsu už od začiatku sezóny, hlavne kvôli budúcoročnej zmene pravidiel a dôvere, ktorú v nich má," hovorí Bottasov manažér Didier Coton.

"Má s nimi nejaký nedokočený príbeh a on chce tomuto tímu dať všetko, čo môže. Je vo Formule 1 preto, aby vyhrával, rovnako ako celý tím má ten istý cieľ a obaja tvrdo makajú na to, aby to dosiahli. Williams je skvelý tím s obrovským potenciálom a za posledné dva roky ukázali, že dokážu veľa," pokračuje pre Autosport.

"Dokážu však ešte omnoho viac a keď sa pozriete na Valtteriho odhodlanie, tento tím by mal byť rád, že pôsobí práve u nich."

Nedávno vyplávalo na povrch, že Bottas sa rozhodol mať vyjednávania o svojej novej zmluve vo vlastných rukách - manažment však zostáva v jeho blízkosti a sú pripravení poradiť. "On prevzal opraty a vie, že za ním vo všetkom stojíme. So zmluvou pre rok 2017 sa niet kam ponáhľať a nebudem teda nič predpovedať," dodáva Didier Coton.

Medzi zverencov Cotonovej spoločnosti patrí aj Estebán Guttiérez, ktorý sa tento rok vrátil do Formule 1 s nováčikmi z Haasu a ešte zatiaľ nezabodoval. Trápili ho hlavne technické problémy, no jeho pozíciu napriek tomu pomaly ale isto ohrozuje člen juniorskej akadémie Ferrari, Charles Leclerc.

"Nedávno som o tomto diskutoval s Güntherom (Steinerom, pozn. red.) a dohodli sme sa, že sa najskôr budeme koncentrovať na lepšie výsledky tímu, no aj na tom, že Estebán si tiež nejaké zaslúži. Spolu sme teda rozhodli, že veci necháme do určitého bodu voľne plynúť," myslí si Coton.

"Estebán tomuto tímu dôveruje a áno, mali teraz zopár technických problémov, no tím tvrdo makal na ich odstránen a pomaly sa to začína ukazovať. Tím vie, čo majú k dispozícii a mnohí iní v padoku poznajú Estebánov potenciál, pretože keď nemal žiadne problémy, ukázal svoj talent. Je veľmi pokojný, má naozaj vyspelý prístup a vie, že jeho čas príde," uzatvára Didier Coton.

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk