F1.sk F1.sk

Button odmieta špekulácie o svojej budúcnosti
zdroj: McLaren

Button odmieta špekulácie o svojej budúcnosti

"Všetko sú to zbytočné dohady - aspoň dovtedy, kým sa ja sám nerozhodnem, čo chcem v budúcom roku vôbec robiť. Tím sa už vyjadril, že do septembra o ničom nebudeme diskutovať, takže naozaj nechápem, kde sa berú tieto špekulácie," hovorí Brit.

Leto je vo Formule 1 obdobím dohadov a klebiet o tom, ktorý jazdec bude v nasledujúcom roku pôsobiť v ktorom tíme a mnohokrát aj obdobím následných podpisov nových zmlúv. V McLarene sa však rozhodli, že o budúcnosti svojich jazdcov budú hovoriť až po skončení letnej prestávky.

Jenson Button zatiaľ pre budúcu sezónu nemá s britským tímom platný kontrakt, no kandidátom na jeho miesto je aj mladý Belgičan Stoffel Vandoorne. A napriek tomu, že majster sveta z roku 2009 je spájaný s možným prestupom do Williamsu, podľa neho bude ešte niekoľko mesiacov zbytočné nad tým čoilen uvažovať.

"Všetko sú to zbytočné dohady pretože nikto netuší, čo sa vlastne deje. A to aspoň dovtedy, kým sa ja sám nerozhodnem, čo chcem v budúcom roku vôbec robiť. Tím sa už vyjadril, že do septembra o ničom nebudeme diskutovať, takže naozaj nechápem, kde sa berú tieto špekulácie," hovorí Button pre Sky Sports.

"Uvidíme potom. Dovtedy sa budem snažiť užívať si preteky a v Maďarsku to dúfam bude lepšie a budeme schopní bojovať o zopár bodov."

Tridsaťšesťročný britský jazdec je druhým najstarším na štartovom rošte po Kimim Räikkönenovi. Napriek tomu si však zatiaľ nemyslí, že je čas opustiť Formulu 1 a zavesiť kariéru na klinec. "V tomto momente to tak určite nie je. Uvidíme však, čo sa bude diať o pár mesiacov a podľa toho sa rozhodnem," priznáva.

Toto rozhodnutie určite závisí aj od výkonov McLarenu a ich pokroku na ceste ku konkurencieschopnosti. "Chcem bojovať o pódiové umiestnenia, pretože som za posledných pár rokov pri tejto novej spolupráci s Hondou spravil veľa tvrdej práce. Ak mám byť úprimný, je to naozaj vzrušujúci projekt."

"Je skvelé mať možnosť vyjadriť sa a vedieť, že vďaka vám sa niečo mení nielen po stránke aerodynamiky, ale aj po stránke motora. Musíme však spraviť poriadne veľký krok vpred tak, aby sme budúci rok boli konkurencieschopní. Ak mám byť vo Formule 1 aj o rok, toto je to čo chcem a čo potrebujem," myslí si Jenson Button.

Najnovšie z kategórie: Jenson Button

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk