F1.sk F1.sk

Steiner: Haas určite s bodovaním neskončil
zdroj: Haas

Steiner: Haas určite s bodovaním neskončil

"Myslím si, že sme si získali rešpekt všetkých v padoku. Najhoršie by bolo, keby sme boli na hanbu," hovorí Günther Steiner.

Americký Haas zobral svoju debutovú sezónu útokom, keď na jej začiatku získal v prvých dvoch pretekoch dve umiestnenia v najlepšej šestici jazdcov vďaka Romainovi Grosjeanovi. Postupne sa usídlili na nižších pozíciach, no na každom podujatí s vervou bojujú o bodované priečky.

Na nový tím stále dosahujú výborné výsledky a šéf tímu Günther Steiner nevidí ako tragédiu ani to, že napríklad v Kanade stratili na víťaza dve kolá. "Veď taká je realita," hovorí v rozhovore pre oficiálnu stránku F1. "Dvakrát sme skončili na jedenástom mieste, čo je tesne mimo bodov. Samozrejme, tie body na začiatku boli fantastické, no my sme stále presvedčení o tom, že nebudú jediné v tejto sezóne."

"Niekoľkokrát sme sa potrápili, napríklad v Číne a v Rusku sme nedokázali dostať pneumatiky do správneho pracovného okna - nestrácame však optimizmus. Nie sme poslední! Stále sme v strede štartového roštu a to je pre tím, ktorý začínal od nuly, obrovský úspech. Vieme, že keď budeme mať skvelé preteky, vždy vieme zabodovať - pravdepodobne neskončíme šiesty, no stále v bodoch," pokračuje Talian.

Po úvodnej veľkej cene tohto roku v Melbourne Steiner vyhlásil, že pre majiteľa tímu Gena Haasa to vyzerá byť až priveľmi jednoduché. "Samozrejme, Melbourne bol vysnívaný výsledok a niečo, na čo by ste nestavili ani deravý groš," smeje sa. "Gene však vie, že to nie je také ľahké, pretože v motoristickom športe pôsobí už tak dlho, že nemá žiadne ilúzie."

"Niektorí investori by mohli tie prvé dve podujatia zobrať ako štandard a všetko ostatné ako sklamanie, no Gene nie, čo nám veľmi pomáha. Možno musíte spadnúť, aby ste si uvedomili, aké ťažké to občas môže byť," hovorí Steiner, ktorí za zhoršením výsledkov vidí aj nedostatok testovania, na ktorý sa predstavitelia tímu sťažovali už niekoľkokrát.

"Sme nový tím, máme toľko testovacích dní ako veľké tímy a nemáme vôbec žiadnu databázu, na ktorú by sme sa mohli obrátiť. Pozrite sa napríklad na preteky v Monaku, auto odvádzalo skvelé výkony na intermediálkach, no v momente keď sme prezuli na pneumatiky do sucha, nedokázali sme dosiahnuť správne teploty."

"Áno, vieme náš problém, no stále ho nevieme vyriešiť. Keď sa ma teda ľudia pýtajú, čo by som si prial keby viem vrátiť čas, moja automatická odpoveď je viac testovania. Stačili by aj štyri dni navyše voči ostatným," myslí si šéf Haasu.

"Stále však odvádzame lepšie výsledky, než sme očakávali. Provokujeme Force Indiu, Williams aj Toro Rosso a samozrejme chceme, aby to tak zostalo. Myslím si, že sme si získali rešpekt celého padoku a to bola ďalšia z vecí, ktoré sme chceli dosiahnuť. Najhoršie by bolo, keby sme tam boli na hanbu," dodáva Günther Steiner.

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk