F1.sk F1.sk

Rosberg: Tí deviati nemali za kolegu Lewisa Hamiltona!
zdroj: Daimler

Rosberg: Tí deviati nemali za kolegu Lewisa Hamiltona!

Jedna z aktuálnych štatistík hovorí o tom, že všetci jazdci, ktorí vyhrali úvodné tri podujatia sezóny, napokon získali aj titul.

Nico Rosberg vyhral úvodné tri podujatia sezóny a aj keď mu veril len málokto, odrazu je veľmi vážnym ašpirantom na získanie majstrovského titulu. Na svojom konte má 75 bodov a jeho najbližší súper Lewis Hamilton len 39. Do konca je však ešte osemnásť podujatí, v ktorých môže jeden pretekár teoreticky získať až 450 bodov.

Rosberg sa pritom neobáva len Hamiltona, ale aj Ferrari. "Ferrari zatiaľ ešte neukázalo, čo dokáže," pripomenul Nemec. "Neprestajne sa zapájali do mnohých malérov. Inak si myslíme, že sú k nám veľmi, veľmi blízko. Aj naďalej musíme makať. Kimi to teraz pokazil aj v kvalifikácii, ale inak k nám mohol byť veľmi blízko."

Výrazne sa pritom zlepšil aj Red Bull. "Áno, Red Bull bol prekvapením víkendu. Boli blízko v kvalifikácii i v pretekoch. Ferrari ale vnímame hneď pri nás, no Red Bull aj počas tohto víkendu strácal pol sekundy, čo je ešte dosť. Spravili však veľké pokroky a prekvapilo nás to. Teda hlavne vzhľadom na to, že nemajú taký výkon motora ako my. Treba s nimi rátať."

Jedna z aktuálnych štatistík hovorí o tom, že všetci jazdci, ktorí vyhrali úvodné tri podujatia sezóny, napokon získali aj titul. "Ale tí deviati nemali za kolegu Lewisa Hamiltona!" upozornil Nico Rosberg. "Ja to takto vôbec nevnímam. Za nami je len zopár pretekov..."

"Toto je navyše najdlhšia sezóna v histórii F1 a mojim kolegom je Lewis Hamilton, ktorý s Mercedesom získal už dva tituly. Bude to veľký boj a teším sa na to. Pochopiteľne, že momentálne mám malú výhodu, čo je fajn. Určite je to lepšie, ako keby to bolo opačne," vyjadril sa syn majstra sveta z roku 1982.

Nico Rosberg dúfa, že mu pomôžu aj skúsenosti z predchádzajúcich majstrovských bojov. "Toto je tretí rok, v ktorom som v takejto situácii. Je teda pravdepodobné, že mi to trochu pomôže," dodal 30-ročný pretekár.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk