F1.sk F1.sk

Lauda je nabrúsený: Ten Bottas je šialený (VIDEO)
zdroj: TASR/AP

Lauda je nabrúsený: Ten Bottas je šialený (VIDEO)

"Auto som mal natoľko poškodené, že Kimiho som sa nedokázal držať. Robil som čo sa dalo a pokúšal som sa udržať pneumatiky pri živote," konštatuje Lewis Hamilton.

Už v prvej zákrute Veľkej ceny Bahrajnu sa odohral jeden z najdôležitejších súbojov: Lewis Hamilton si bránil pozíciu pred Valtterim Bottasom, ale prišlo k zrážke. Obaja síce mohli pokračovať, no Hamilton s mierne poškodeným autom a Bottas až po absolvovaní núteného prejazdu boxovou uličkou. 

"Stratil som množstvo výkonu," sťažoval sa Hamilton po dojazde do cieľa. "Auto som mal natoľko poškodené, že Kimiho som sa nedokázal držať. Robil som čo sa dalo a pokúšal som sa udržať pneumatiky pri živote. Vlastne ani neviem, čo sa to tam v prvej zákrute stalo. Nech to bol ktokoľvek, bol v mŕtvom uhle a nevidel som ho. Bola to ale pretekárska nehoda. Bol to mŕtvy uhol a neviem čo sa stalo."

Hamilton sa prepadol na siedme miesto a začínal teda podobne nešťastne ako aj v Austrálii. V konečnom dôsledku za to mohli štarty, ktoré neboli ideálne. "Nemyslím si, že by išlo o nejaký špeciálny problém, len to nebol dobrý štart. Nebolo v tom nič nechnické. Dnešok bol azda bolestivejší ako Melbourne, no napriek tomu som sa vrátil do hry a získal nejaké body. Limitovali sme škody. Som rád, že som prišiel do cieľa," dodal úradujúci majster sveta.

[fbvideo-10154045028907210]

"Lewis mal dnes trochu smoly, ten Bottas je šialený," hneval sa šéf predstavenstva Mercedesu Niki Lauda. "Bola to celkom jednoznačne Fínova chyba, nemôže tam takto ďaleko zozadu vystreliť so zablokovanými kolesami. Hamiltonovo auto bolo následne poškodené a vedel by som pochopiť, ak by bol na Bottasa nahnevaný."

"Aby som bol úprimný, nepokúšal som sa predbehnúť ho," obhajoval sa Bottas v rozhovore pre Autosport. "Koncentroval som sa hlavne na autá za mnou a na to, aby ma nikto zvonku alebo zvnútra nepredbehol. Preto som musel brzdiť neskoro. Keď som bol v minulosti konzervatívny, tak ma niekto predbehol zvonku alebo zvnútra."

"Podľa mňa nečakali, že tam budem. Je to škoda. V pretekoch som preto prišiel o miesta... a rovnako je to škoda aj pre Lewisa," dodal Valtteri Bottas. "Trest ma ale tak trochu prekvapil. Musím sa však na to lepšie pozrieť."

[anketa-91]

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk