F1.sk F1.sk

Uškodí Mercedesu bahrajnská voľba pneumatík?
zdroj: Daimler

Uškodí Mercedesu bahrajnská voľba pneumatík?

Mercedes má na víkend nanominovanú len jednu sadu stredne tvrdých gúm, ktorú však môžu jazdci nasadiť aj v pretekoch. V tréningoch ju teda nepreveria...

Jednou z noviniek aktuálnej sezóny je tá, že tímy si môžu na víkend nominovať pneumatiky podľa vlastného gusta. K dispozícii dostanú tri zmesi, z ktorých si môžu navoliť celkovo desať sád - výrobca gúm Pirelli vyberie ďalšie tri.

Keď sa pozrieme na víkend v Bahrajne, tak Pirelli pre Q3 vybralo supermäkké gumy a pre preteky zarezervovalo jednu sadu mäkkých a jednu stredne tvrdých. Mercedes si k tomu donominoval päť sád mäkkých a päť supermäkkých, takže so stredne tvrdými akosi neráta.

"Mercedes má v Bahrajne k dispozícii len jednu sadu mediumiek," upozornil na túto skutočnosť bývalý pretekár Marc Surer, ktorého slová priniesla stránka Motorsport-Total.com. "Budú to ľutovať, veď je to zmes, ktorá ich v Melbourne priviezla k víťazstvu. Ferrari má pripravené až po tri takéto sady."

Problém nominácie gúm je však v tom, že tímy sa museli rozhodnúť štrnásť týždňov pred mimoeurópskym podujatím, takže ešte dávno pred zimnými testami. Vtedy nikto netušil, ako sa vyvinie situácia. Mercedes každopádne pre preteky má pripravenú jednu sadu týchto stredne tvrdých gúm, no pred jazdou ju nemôže otestovať.

"Nemohli si počkať na to, čo sa stane v Austrálii a potom sa rozhodnúť. Ferrari teraz má možnosť na to, aby mediumky vyskúšalo v tréningu, no strieborní majú len jedinú sadu," dodal Surer.

Všetko má však svoje výhody i nevýhody. Ferrari má k dispozícii menej mäkkých gúm - obaja jazdci presne o dve sady. Napriek tomu z nich ale majú po štyri sady, čo sa zdá byť celkom dosť.

Najnovšie z kategórie: Bahrajn

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk