F1.sk F1.sk

Potvrdené: Alonsov motor je KO, Španiel dostane aj nové šasi
zdroj: McLaren

Potvrdené: Alonsov motor je KO, Španiel dostane aj nové šasi

"Po prvom prešetrení sme veľmi sklamaní a musíme povedať, že spaľovací motor a väčšina okolitých súčiastok boli veľmi vážne poškodené, pretože náraz spôsobený nehodou bol príliš silný. V Bahrajne vymeníme kompletnú pohonnú jednotku," povedal Jusuke Hasegawa.

Tím McLaren-Honda vo svojom preview pred víkendovou Veľkou cenou Bahrajnu potvrdil, že pohonnú jednotku Fernanda Alonsa sa nepodarilo zachrániť. Španiel tvrdo havaroval v tretej melbournskej zákrute a jeho auto bolo totálne zdemolované. Podľa vlastných slov bol rád, že to vôbec prežil.

"Pohonnú jednotku z Fernandovho auta, ktorú sme použili v Melbourne, sme priniesli späť domov," skonštatoval zástupca Hondy Jusuke Hasegawa. "Po prvom prešetrení sme veľmi sklamaní a musíme povedať, že spaľovací motor a väčšina okolitých súčiastok boli veľmi vážne poškodené, pretože náraz spôsobený nehodou bol príliš silný. V Bahrajne vymeníme kompletnú pohonnú jednotku."

Japonec súčasne pripomenul, že dve dlhé bahrajnské rovinky "dajú pohonným jednotkám poriadne zabrať, takže tréningový čas chceme využiť na dobré nastavenie auta. Je zrejmé, že aj naďalej potrebujeme zvyšovať náš výkon, no vďaka dátam nazbieraným v Melbourne sme sa dosť naučili o tom, ako na tom sme a ako môžeme napredovať."

"V prvom rade som bol veľmi rád, že Fernando Alonso opustil miesto nehody, pri ktorej sa doslova zastavilo srdce, po svojich," pridal pár slov pretekársky šéf McLarenu Éric Boullier, ktorý následne prezradil, že pre tento víkend jeho tím pre Alonsa pripravil náhradné šasi. "Medzi dvoma vzdialenými pretekmi je to pozoruhodná vec a dôkaz neuveriteľnej tímovej práce."

"Ja som hlavne veľmi rád, že po austrálskej havárii môžem cestovať do Bahrajnu," povedal Fernando Alonso, ktorý v Sachíre vyhral už trikrát. "Chvíľu som oddychoval a už sa neviem dočkať návratu do auta. Melbourne pre nás papierovo nebolo najlepšie, no pred haváriou som zviedol niekoľko dobrých bojov a auto sa správalo sľubne. Dúfam, že v Bahrajne to bude podobné."

Najnovšie z kategórie: Bahrajn

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk