F1.sk F1.sk

Dennis a Haas sa zhodli: Taký je motoršport
zdroj:

Dennis a Haas sa zhodli: Taký je motoršport

"Bola to normálna pretekárska nehoda, niečo takéto sa nerobí úmyselne. Tieto veci sa stávajú. Nikoho nemôžeme viniť," skonštatoval Ron Dennis.

Veľká cena Austrálie priniesla veľké množstvo akcie, no ďaleko nad všetkým vyniká havária Fernanda Alonsa. Španiel sa dostal do kontaktu s Estebanom Gutiérrezom a potom sa už nekontrolovane rútil smerom cez štrkovú zónu. Z monopostu ostal len vrak, ale pretekár z neho bez väčších problémov vystúpil.

"Bola to normálna súťažná nehoda, nikoho nemožno viniť," odkázal šéf McLarenu Ron Dennis v jednom z prvých rozhovorov ešte počas pretekov a ihneď potvrdil: "Alonso je v poriadku a momentálne je v lekárskom centre. Nie je však zranený."

Ako to Dennis celé videl? "Esteban sa zjavne pohol mierne doľava a veľmi skoro išiel na brzdu. Alonso sa mu už nedokázal vyhnúť. Bola to normálna pretekárska nehoda, niečo takéto sa nerobí úmyselne. Tieto veci sa stávajú. Nikoho nemôžeme viniť," dodal Brit.

Poriadne šokovaný bol aj Gene Haas - šéf Gutiérrezovej stajne, ktorá absolvovala len svoje prvé preteky v efjednotke. "Bolo tam málo miesta. Dotkli sa pneumatikami a Alonso veľmi tvrdo vyletel. Taký je motoršport, niečo takéto sa môže stať," povedal Američan, ktorý si v padoku Alonsa okamžite vyhľadal a informoval sa o tom, ako na tom je.

"Sám seba sa však pýtam, či Esteban vôbec vedel, že Alonso je za ním. No nič, hlavné je to, že obaja sú našťastie v poriadku," skonštatoval Gene Haas, ktorý na záver s úsmevom dodal: "Prvýkrát sme v pretekoch zapríčinili červenú vlajku. Aj to je premiéra!"

Tím Haas napokon vďaka Romainovi Grosjeanovi a jeho šiestemu miestu vybojoval osem majstrovských bodov.

Najnovšie z kategórie: Ron Dennis

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk