F1.sk F1.sk

Alonso Gutiérreza neviní. Je rád, že žije...
zdroj:

Alonso Gutiérreza neviní. Je rád, že žije...

"Našťastie sme obaja OK a môžeme tu s vami komunikovať. Som vďačný za bezpečnosť tohto auta. Žijem a rozprávam sa s vami. To všetko vďaka práci FIA a pokračovaní vo vylepšovaní bezpečnosti," zneli prvé slová Fernanda Alonsa.

Veľká cena Austrálie sa ešte len rozbiehala, keď sa zrodila mimoriadne nepríjemná havária. Televízne kamery si v štrku vyhľadali odstavené auto Estebana Gutiérreza, ale po chvíli na to odhalili aj inú skutočnosť: v rohu pri pneumatikovej bariére je vrak McLarenu Fernanda Alonsa. Ten bol natoľko rozbitý, že v prvých okamihoch nebol vylúčený ani najhorší scenár...

Španielsky pretekár však po chvíli z "auta" vystúpil a zdvihnutým prstom naznačil, že je v poriadku. Nasledovali červené vlajky a kompletné prerušenie pretekov, počas ktorého bolo z trate potrebné odpratať veľké množstvo odpadu. Alonso absolvoval prehliadku v lekárskom centre a aj keď priznal, že ho všetko bolí a poudieral si hlavne nohy, nič vážne mu nie je.

"Bola to veľká havária," skonštatoval v rozhovore pre BBC. "Chcel som využiť vzduchovú clonu za Gutiérrezom a dotiahnuť to až k brzdovému bodu. Napokon ale išlo o kombináciu rôznych faktorov, ktorá viedla až k havárii. Našťastie sme obaja OK a môžeme tu s vami komunikovať. Som vďačný za bezpečnosť tohto auta. Žijem a rozprávam sa s vami. To všetko vďaka práci FIA a pokračovaní vo vylepšovaní bezpečnosti."

Alonso svojho súpera z ničoho nevinil: "Bola to pretekárska nehoda. Obaja sme sa pokúšali bojovať a človek niekedy zabudne, že ide v tristokilometrovej rýchlosti. Z každej malej nehody potom môže vzniknúť niečo omnoho väčšie..."

"Vstup do majstrovstiev je pre nás napokon sklamaním, máme nula bodov a zničili sme pohonnú jednotku. V podstate s určitosťou teda budeme musieť nasadiť druhú," dodal Fernando Alonso, ktorý na záver rozhovoru ešte raz zdôraznil hlavnú pointu: "Každopádne som mimoriadne šťastný, že tu s vami (pracovníkmi médií, pozn. red.) vôbec môžem stáť."

Haváriu majú po pretekoch prešetriť komisári.

Najnovšie z kategórie: Fernando Alonso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk