F1.sk F1.sk

Red Bull ukázal svoj návrh krytého kokpitu
zdroj: Red Bull Racing

Red Bull ukázal svoj návrh krytého kokpitu

Red Bull Racing predstavil svoj návrh ochrany kokpitu a alternatívu k tzv. svätožiare. Ide o podobne vyzbrojený oblúk nad hlavou jazdca, ktorý by mohol mať približne rovnakú pevnosť, ale vylepšený je aj o čelné sklo schopné zastaviť aj menšie letiace objekty.

Red Bull Racing predstavil svoj návrh ochrany kokpitu a alternatívu k tzv. svätožiare. Ide o podobne vyzbrojený oblúk nad hlavou jazdca, ktorý by mohol mať približne rovnakú pevnosť, ale vylepšený je aj o čelné sklo schopné zastaviť aj menšie letiace objekty. Jeho úchop na rozdiel od svätožiary nie je centrálny a nenachádza sa vo výhľade jazdca, no je riešený prostredníctvom dvoch pilierov po bokoch.

Charlie Whiting v piatok potvrdil, že v budúcom roku určite príde nejaká ochrana a dôkladnými testami zatiaľ prešla len svätožiara. Ľudia z Red Bullu však tento návrh považujú za neestetický a zašli o krok ďalej. Je pravdepodobné, že riešením budúcnosti bude kompletne zakrytý kokpit a návrh Red Bullu je medzikrokom smerom k tomuto záveru.

 

Najnovšie z kategórie: Bezpečnosť

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk