F1.sk F1.sk

Rosberg si pochvaľuje premiešanie tímov mechanikov v Mercedese
zdroj: Pirelli Motorsport

Rosberg si pochvaľuje premiešanie tímov mechanikov v Mercedese

Oproti minulej sezóne je pri oboch monopostoch päť zmien, medzi ktoré patria aj hlavní mechanici. "Pomáha to celkovej sile a hĺbke tímu," hovorí Rosberg.

V Mercedese sa po minulej sezóne obmenili tímy mechanikov, ktoré sa starajú o monoposty Nica Rosberga a Lewisa Hamiltona. Nejde len o výmeny z Rosbergovho tímu do Hamiltonovho a naopak, ale aj o nových zamestnancov. Tím potvrdil, že inžinieri zostali na svojich miestach a medzi piatimi zmenami sú aj hlavní mechanici oboch jazdcov.

Nico Rosberg túto zmenu víta a zastáva názor, že tímu ako celku to môže len pomôcť. "Myslím si, že to bol naozaj pozitívny ťah. V posledných dvoch rokoch sme zažili intenzívne súboje o titul a pre celkovú silu tímu presunúť ľudí tak, aby neboli stále zameraní len na jedno auto či jazdca," povedal Nemec pre Autosport.

Hovorca štuttgartského tímu však tvrdí, že hlavným dôvodom obmeny nebol tesný súboj o titul medzi tímovými kolegami. "Posledné dva roky sme to zvládali, takže to nie je dôvod tejto zmeny. Je výborné veci zamiešať a zachovať tu sviežosť, čo musíte spraviť, pokiaľ nechcete, aby ľudia robili pätnásť rokov to isté," dodáva.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk