F1.sk F1.sk

Vettel: Sme tak trochu slepí
zdroj: Scuderia Ferrari

Vettel: Sme tak trochu slepí

"Predtým sme sa bavili o tom, kto má koľko paliva, ale dnes je v hre ešte desať ďalších vecí a autá sú komplikovanejšie. Rozdiel môže spôsobiť hocičo," konštatuje Sebastian Vettel.

Sebastian Vettel sa v stredu vrátil do kokpitu Ferrari SF16-H a po predpoludňajšom programe predstúpil pred novinárov. Tu je prepis krátkeho rozhovoru...

Sebastian, pre toto stredajšie predpoludnie si podľa plánu dostal nový motor Ferrari. Ako fungoval?
"Doposiaľ veľmi dobre. Dokázali sme odjazdiť mnoho okruhov a nemali sme žiadne problémy. Dúfam, že popoludní to bude takto pokračovať."

Mercedes pracuje už na simulácii kvalifikácie a pretekov. Nie je Ferrari trochu pozadu?
"Čo sa týka vzdialeností, tak áno. Objavili sa jedna či dve veci, ktoré nás trochu pribrzdili; jednak minulý týždeň, ako aj včera. Napokon však každý tím ide podľa iného programu a keď je interne nariadené, že jedna jazda trvá osem alebo deväť kôl a nie štyri alebo päť, tak sa nakoniec nazbiera viac kilometrov. Ale z hľadiska toho, čo všetko robíte, sa to nestará o veľký rozdiel."

{+t97493}

Aký jasný je obraz, ktorý máte?
"Náš cieľ sa nezmenil: chceme byť lepší ako v minulom roku a stiahnuť stratu na Mercedes. Či sa nám to podarí, uvidíme v Melbourne alebo v ďalších pretekoch. Momentálne je to tak trochu otázne. Predtým sme sa bavili o tom, kto má koľko paliva, ale dnes je v hre ešte desať ďalších vecí a autá sú komplikovanejšie. Rozdiel môže spôsobiť hocičo. Sme tak trochu slepí. Pocity v aute sú však dobré a práve to je pre nás momentálne najdôležitejšie. V porovnaní s minuloročným modelom sme dosiahli značný pokrok. Povedal by som, že dojmy sú omnoho lepšie."

Preto toho veľa nevidí ani konkurencia...
"Presne tak. Ale nie je žiadnym tajomstvom, že Mercedes je silný. Stiahnuť počas zimy takú veľkú stratu, tak na to treba vynaložiť poriadne úsilie. Určite sme spravili krok vpred, ale či to stačí, to ešte uvidíme. S tým, čo sme doposiaľ dosiahli, môžeme byť spokojní. Ak by som ale mohol vysloviť nejaké prianie, rád by som jazdil o niečo viac. Áno, mali sme aj nejaké problémy, no radšej ich mať tu ako v Austrálii."

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk