F1.sk F1.sk

Sauber: Začínať testy s autom z minulého roku sa nám nevypomstí
zdroj: Sauber

Sauber: Začínať testy s autom z minulého roku sa nám nevypomstí

"Keby sa nič nemenilo na kalendári, boli by sme na oboch testoch. Radšej než sa kvôli tomu trápiť sme sa rozhodli vyťažiť maximum relevantné pre túto sezónu z minuloročného monopostu," hovorí Mark Smith.

Jediný tím, ktorý sa v minulotýždňových prvých testoch predstavil s autom z roku 2015, bol Sauber, ktorý to oddôvodnil hlavne neskorými posunmi v kalendári. Technický riaditeľ tímu Mark Smith si myslí, že odložiť štart nového monopostu C35 až do druhého barcelonského testovania, ktoré začína v utorok, im veľmi neublíži.

"Nemyslím si, že to nejak pocítime. Keby sa nič nemenilo na kalendári, boli by sme na oboch testoch, lenže nie sme. Radšej než sa toho obávať sme sa rozhodli vyťažiť maximum relevantné pre túto sezónu z minuloročného monopostu. Keď ten druhý test s novým autom dopadne čoilen priemerne, budeme v pohode," hovorí Smith pre Autosport.

Švajčiarsky tím však nazbieral vďaka viac ako 400 odjazdeným kolám cenné údaje o tohtoročných pneumatikách, čo si pochvaľuje aj ich technický šéf. "Ideálne by sme tam boli s novým autom, akurát to nevyšlo kvôli zmenám," pripomína. "Pri dnešnom obmedzenom testovaní však musíte pred sezónou vyskúšať toľko vecí, že keď tam prídete s novým autom, nemáte šancu vyskúšať všetko a hlavne tie príjemnejšie veci, ako napríklad pneumatiky."

"Verím, že sme nazbierali nejaké cenné informácie, ktoré nám pomôžu v budúcej sezóne. Takže to stálo za to," uzatvára Mark Smith.

Najnovšie z kategórie: Sauber

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk