F1.sk F1.sk

Massa o forme Mercedesu: Je to veľké varovanie
zdroj: TASR

Massa o forme Mercedesu: Je to veľké varovanie

"No nebol to práve najlepší deň. Neodjazdili sme toľko okruhov ako včera. Mali sme zopár problémov, ktoré si vyžiadali svoj čas," hovorí Felipe Massa o štvrtku v podaní Williamsu.

Mercedes bol v prvých testoch aktuálneho ročníka dominantný. Síce nie z hľadiska časov na kolo, pretože v tomto smere sa o nič neusiloval, ale z hľadiska odjazdenej vzdialenosti rozhodne. Jeho jazdci zvládli 675 okruhov, čo je o vyše 200 viac ako najbližší rival Scuderia Toro Rosso.

"Už len to, že dávajú toľko okruhov, je pred sezónou veľké varovanie," upozornil Felipe Massa v rozhovore pre Autosport. "Spolu s tým, čo predviedli v posledných dvoch ročníkoch a s tým, ako zakončili minulú sezónu... A vlastne aj s tým, aké auto majú a pravidlá sa nezmenili... Je to varovanie. To, čo predvádzajú na trati dokazuje, že opäť budú veľmi, veľmi silní."

Massa si s Williamsom nerobí také nádeje, ale určite pomýšľa aj na pódiá. Vo štvrtok toho ale veľa nepredviedol, pretože mal problém s ERSom, pre ktorý odjazdil len 54 okruhov. "No nebol to práve najlepší deň. Neodjazdili sme toľko okruhov ako včera. Mali sme zopár problémov, ktoré si vyžiadali svoj čas."

"Jediné pozitívum je to, že ráno sme zvládli naše aerodynamické testy, vďaka ktorým môžeme analyzovať všetky možné čísla. Potom sme však stratili veľké množstvo času, takže to nebol najlepší deň. Dúfam, že to nenaruší náš proces chápania auta," dodal Massa.

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk